NieuwVerbind ChatGPT met de prijzen van Match My Deal

UitlegSamengesteld door de redactie van Match My Deal met hulp van AI · gecontroleerd door regisseur (gedelegeerd door de eigenaar) op 30 oktober 2026

Is Etna een goed merk? Etna-ovens in cijfers

Deze tekst is op basis van onze productdata en de bronnen die onderaan staan vermeld, gecontroleerd tegen onze data op 30 oktober 2026.

In het kort

Van de ovens in ons aanbod is 4% een Etna-oven, als combi-oven, solo-oven of stoomoven. De cijfers in dit artikel komen uit de productgegevens van de ovens die we vergelijken, op 30 oktober 2026. Van de Etna-ovens is 52% een combi-oven, tegen 14% van alle ovens.1 Of Etna voor jou een goed merk is, hangt af van wat je belangrijk vindt in een oven.

Een Etna-solo-oven heeft gemiddeld 74 liter inhoud, van 65 liter tot 77 liter, tegen gemiddeld 71 liter bij alle solo-ovens, van 47 liter tot 112 liter.1,2 Energieklasse A+ of hoger heeft 80% van de Etna-solo-ovens, tegen 70%. Een app heeft 38% van de Etna-solo-ovens, tegen 26% van alle solo-ovens.

Een kerntemperatuurmeter heeft 0% van de Etna-solo-ovens, tegen 22% van alle solo-ovens.1 Bij de combi-ovens is dat 0% van Etna, tegen 25%. Handmatig reinigen moet je bij 40% van de Etna-solo-ovens, tegen 13%. Er staat geen Etna-combi-stoomoven in ons aanbod.

Welke ovens heeft Etna: inbouwoven, combi-oven of stoomoven?

Elke Etna-oven in ons aanbod is een Etna-inbouwoven, tegen 93% van alle ovens.1 Zo verdelen de Etna-ovens zich over de soorten:

  • Combi-oven: 52% bij Etna, tegen 14% bij alle ovens.
  • Solo-oven: 37% bij Etna, tegen 52% bij alle ovens.
  • Stoomoven: 11% bij Etna, tegen 31% bij alle ovens.
  • Combi-stoomoven: geen Etna-combi-stoomoven in ons aanbod, tegen 4% bij alle ovens.

Een Etna-combi-oven past vaak in een nis van 45 cm hoog: 71%, tegen 77% van alle combi-ovens.1 De andere Etna-combi-ovens en alle Etna-solo-ovens en -stoomovens passen in een nis van 60 cm hoog.

Lees verder: Inbouwoven: welke past in jouw keuken?

Lees verder: Inbouwoven van 45 cm of 60 cm hoog: welke maten passen?

Wat biedt een Etna-combi-oven of combimagnetron?

Een Etna-combi-oven is een oven met magnetron, ook wel combimagnetron, en heeft gemiddeld 56 liter inhoud.1,2 Dat is van 46 liter tot 71 liter, tegen gemiddeld 52 liter bij alle combi-ovens, van 40 liter tot 72 liter.

Zo staat een Etna-combi-oven naast alle combi-ovens:1

  • Lage nis: 71% bij Etna past in een nis van 45 cm, tegen 77% bij alle combi-ovens.
  • Snel voorverwarmen: 86% bij Etna, tegen 88%.
  • App: 9% bij Etna, tegen 54%.
  • Kerntemperatuurmeter: 0% bij Etna, tegen 25%.
  • Handmatig reinigen: 86% bij Etna, tegen 49%.

Het verbruik van de Etna-combi-ovens is niet bekend.1

Lees verder: Combimagnetron inbouw: een oven en magnetron in één

Review van een Etna-oven: hoe verhouden de cijfers zich tot andere ovens?

De vergelijking van de Etna-ovens bevat alleen de waarden van het energielabel en geen eigen test van ons.2 De tabel zet verbruik, energiekosten en inhoud van Etna per soort naast alle inbouwovens van dezelfde soort.1,3 Hoe lang een oven meegaat en wat anderen ervan vinden, staat er niet in.

Een Etna-solo-oven heeft gemiddeld 74 liter inhoud, van 65 liter tot 77 liter.1,2 Alle solo-ovens hebben gemiddeld 71 liter, van 47 liter tot 112 liter. Elke Etna-stoomoven heeft 77 liter, tegen gemiddeld 66 liter bij alle stoomovens, van 35 liter tot 81 liter.

Hoe Etna zich verhoudt tot de andere merken, lees je bij de ovenmerken.

Etna naast alle inbouwovens van dezelfde soort
SoortVerbruik hetelucht per cyclusVerbruik boven- en onderwarmte per cyclusEnergiekosten per cyclus op heteluchtInhoud
Solo-oven, Etna0,73 kWh0,69 kWh tot 0,8 kWh1,01 kWh0,83 kWh tot 1,1 kWh€ 0,19€ 0,18 tot € 0,2174 liter65 liter tot 77 liter
Solo-oven, alle merken0,7 kWh0,49 kWh tot 1,4 kWh0,95 kWh0,64 kWh tot 1,48 kWh€ 0,18€ 0,13 tot € 0,3671 liter47 liter tot 112 liter
Stoomoven, Etna0,75 kWh0,71 kWh tot 0,82 kWh0,97 kWh€ 0,20€ 0,18 tot € 0,2177 liter
Stoomoven, alle merken0,66 kWh0,45 kWh tot 0,91 kWh0,93 kWh0,61 kWh tot 1,1 kWh€ 0,17€ 0,12 tot € 0,2466 liter35 liter tot 81 liter
Combi-oven, Etnaniet bekendniet bekendniet bekend56 liter46 liter tot 71 liter
Combi-oven, alle merkenniet bekendniet bekendniet bekend52 liter40 liter tot 72 liter

Bron: productgegevens van 665 ovens, 30 oktober 2026, ontdubbeld op typenummer: 10 solo-ovens, 3 stoomovens en 14 combi-ovens van Etna, 297 solo-ovens, 197 stoomovens en 90 combi-ovens die inbouw zijn in totaal; verbruik per ovenruimte volgens het energielabel (EPREL), energiekosten met het CBS-tarief van juli 2026 (€ 0,26 per kWh). Bij de combi-ovens staat het verbruik bij 4 van de 90 in de data, bij Etna bij 1 van de 14. Vier uitschieters zonder registratie tellen niet mee.

Lees verder: Ovenmerken: wat is het beste ovenmerk?

Hoeveel stroom gebruikt een Etna-heteluchtoven?

Een Etna-heteluchtoven als solo-oven gebruikt op hetelucht gemiddeld 0,73 kWh per cyclus, van 0,69 kWh tot 0,8 kWh.1,2 Alle solo-ovens gebruiken gemiddeld 0,7 kWh, van 0,49 kWh tot 1,4 kWh. Een cyclus is de vaste meting van het energielabel, per ovenruimte.

Met het stroomtarief van juli 2026, € 0,26 per kWh, kost een cyclus op hetelucht bij een Etna-solo-oven gemiddeld € 0,19.3 Dat is van € 0,18 tot € 0,21, tegen gemiddeld € 0,18 bij alle solo-ovens, van € 0,13 tot € 0,36.

Op boven- en onderwarmte gebruikt een Etna-solo-oven gemiddeld 1,01 kWh, van 0,83 kWh tot 1,1 kWh.1,2 Alle solo-ovens gebruiken gemiddeld 0,95 kWh, van 0,64 kWh tot 1,48 kWh.

Een Etna-stoomoven gebruikt op hetelucht gemiddeld 0,75 kWh, van 0,71 kWh tot 0,82 kWh.1,2 Alle stoomovens gebruiken gemiddeld 0,66 kWh, van 0,45 kWh tot 0,91 kWh. Op boven- en onderwarmte gebruikt elke Etna-stoomoven 0,97 kWh, tegen gemiddeld 0,93 kWh bij alle stoomovens, van 0,61 kWh tot 1,1 kWh.

Het energielabel van een oven loopt van A+++ tot D.2 Energieklasse A+ of hoger heeft 80% van de Etna-solo-ovens, tegen 70% van alle solo-ovens. Bij de stoomovens is dat 67% van Etna, tegen 88%. Het verbruik van de Etna-combi-ovens is niet bekend.

Lees verder: Stroomverbruik van een oven: welk wattage en hoeveel kWh?

Lees verder: Energiezuinige oven: wat betekent het energielabel?

Lees verder: Heteluchtoven: wat is het verschil met boven- en onderwarmte?

Wat kan een Etna-stoomoven?

Een Etna-stoomoven kan vaker alleen stoom toevoegen: 67%, tegen 54% van alle stoomovens.1 Volwaardig stomen kan 33% van de Etna-stoomovens, tegen 46% van alle stoomovens.

Andere kenmerken van een Etna-stoomoven, naast alle stoomovens:1

  • Kerntemperatuurmeter: 33% bij Etna, tegen 56% bij alle stoomovens.
  • App: 33% bij Etna, tegen 50%.
  • Telescopische rails: 33% bij Etna, tegen 53%.
  • Snel voorverwarmen: 100% bij Etna, tegen 95%.

Lees verder: Stoomoven: wat is het en heb je het nodig?

Welke zelfreiniging heeft een Etna-oven?

Een Etna-solo-oven moet je vaker handmatig reinigen dan andere solo-ovens: 40%, tegen 13%.1 Pyrolyse heeft 40% van de Etna-solo-ovens, tegen 41% van alle solo-ovens. Zo verdelen de solo-ovens zich over de manieren van reinigen:

  • Pyrolyse: 40% bij Etna, tegen 41% bij alle solo-ovens.
  • Hydrolyse: 10% bij Etna, tegen 28%.
  • Katalyse: 10% bij Etna, tegen 18%.
  • Handmatig: 40% bij Etna, tegen 13%.

Bij de stoomovens heeft 100% van Etna hydrolyse, tegen 53% van alle stoomovens.1 Bij de combi-ovens moet je 86% van Etna handmatig reinigen, tegen 49%.

Lees verder: Pyrolyse oven: wat is het en welke zelfreiniging kies je?

Welke functies heeft een Etna-oven?

Snel voorverwarmen heeft 70% van de Etna-solo-ovens, tegen 79% van alle solo-ovens.1 De functies naast alle inbouwovens van dezelfde soort, telkens over de ovens waarvan het kenmerk bekend is:

  • App: 38% van de Etna-solo-ovens, tegen 26% van alle solo-ovens.
  • Kerntemperatuurmeter: 0% van de Etna-solo-ovens, tegen 22%.
  • Telescopische rails: 20% van de Etna-solo-ovens, tegen 38%.
Kenmerken van Etna naast dezelfde soort
KenmerkSolo-oven, EtnaSolo-oven, alle merkenStoomoven, EtnaStoomoven, alle merkenCombi-oven, EtnaCombi-oven, alle merken
Snel voorverwarmen70%79%100%95%86%88%
Energieklasse A+ of hoger80%70%67%88%niet bekendniet bekend
App38%26%33%50%9%54%
Kerntemperatuurmeter0%22%33%56%0%25%
Telescopische rails20%38%33%53%0%21%
Pyrolyse40%41%0%30%0%7%
Hydrolyse10%28%100%53%14%39%
Katalyse10%18%0%14%0%6%
Handmatig reinigen40%13%0%4%86%49%
Voor een nis van 45 cm0%4%0%23%71%77%

Bron: productgegevens van 665 ovens, 30 oktober 2026, ontdubbeld op typenummer; alleen inbouwovens; per kenmerk over de ovens waarvan het kenmerk bekend is; energieklasse volgens EPREL.

Lees verder: Oven thermometer: hoe werkt een kernthermometer in de oven?

Lees verder: Slimme oven met wifi en app: wat kun je ermee?

Lees verder: Telescooprails in de oven: wat heb je eraan?

Alle Etna-ovens vergelijken

Alle Etna-ovens staan op een eigen pagina, met de prijzen per winkel. Op de pagina met alle ovens vergelijk je ze met de andere merken.

Op die pagina staan de prijzen van vandaag per winkel, en kun je filteren en sorteren.

Verder kijken

Per merk

Meer over ovens

Alle artikelen over ovens in de kennisbank

Bronnen

  1. 1Match My Deal, Productgegevens van de ovens in de prijsvergelijking, 30 oktober 2026, https://matchmydeal.nl/ovens, opgehaald op 30 oktober 2026.
  2. 2Europese Commissie (EPREL), Productdatabase energielabel, registraties van ovens door de fabrikanten, 30 oktober 2026, https://eprel.ec.europa.eu/, opgehaald op 30 oktober 2026.
  3. 3Centraal Bureau voor de Statistiek, Gemiddelde energietarieven voor consumenten (StatLine 85592NED), 8 september 2026, https://www.cbs.nl/nl-nl/cijfers/detail/85592NED, opgehaald op 11 oktober 2026.

Laatst bijgewerkt 30 oktober 2026

Klopt er iets niet? Dan horen we het graag; een bevestigde fout herstellen we binnen een werkdag.

Liever meteen vergelijken?