NieuwVerbind ChatGPT met de prijzen van Match My Deal

UitlegSamengesteld door de redactie van Match My Deal met hulp van AI · gecontroleerd door regisseur (gedelegeerd door de eigenaar) op 30 oktober 2026

Telescooprails in de oven: wat heb je eraan?

Deze tekst is op basis van onze productdata en de bronnen die onderaan staan vermeld, gecontroleerd tegen onze data op 30 oktober 2026.

In het kort

Met telescooprails in de oven trek je de bakplaat of het rooster soepel naar buiten, en 40% van de ovens die we vergelijken heeft ze.1,2 De cijfers in dit artikel komen uit de productgegevens van de ovens die we vergelijken, op 30 oktober 2026. Op de site heet dit filter telescopische rails. De aandelen gelden voor de ovens waarvan bekend is of ze rails hebben.1

Heeft je oven ze niet, dan bestaat er voor sommige ovens een losse set die je er zelf in klikt.2

Wat heb je aan telescooprails?

Met telescooprails trek je de bakplaat of het grillrooster naar buiten zonder dat hij kantelt. Dat geldt voor de bakplaat en voor het grillrooster.2

Kun je telescooprails achteraf in je oven zetten?

Ja, een deel: voor sommige ovens bestaat een losse set telescooprails die je zelf plaatst. Zo'n set past alleen bij de ovens die de fabrikant ervoor noemt.2

Zo plaats je een losse set:2

  1. Kijk bij de fabrikant welke set bij jouw oven past.
  2. Kies op welk niveau in de oven je de rails wilt hebben.
  3. Klik de rails vast. Daar heb je geen gereedschap voor nodig.
  4. Wil je rails op twee niveaus, zet dan een tweede set op een ander niveau.

Welke ovens hebben telescooprails?

Van de stoomovens heeft 53% telescooprails, meer dan bij de andere soorten ovens. Van de solo-ovens is dat 39%. Van de combi-ovens met magnetron heeft 21% rails, van de combi-stoomovens 12%.1

De hoogte van de nis maakt veel uit. Van de ovens voor een nis van 60 cm heeft 47% telescooprails. Van de ovens voor een nis van 45 cm is dat 15%.1 Zoek je rails in een lage oven, dan is de keuze dus kleiner.

Ook de manier van schoonmaken hangt ermee samen:1

  • Katalyse: van de ovens met katalyse heeft 52% telescooprails.
  • Pyrolyse: van de ovens met pyrolyse heeft 49% ze.
  • Hydrolyse: van de ovens met hydrolyse heeft 40% ze.
  • Handmatig: van de ovens die je zelf schoonmaakt heeft 8% ze.

Van de ovens zonder stoom heeft 36% telescooprails. Van de ovens waarbij je stoom toevoegt is dat 48%, van de ovens die volwaardig stomen 48%.1

Aandeel ovens met telescooprails per groep
GroepMet telescooprails
Alle ovens40%
Solo-ovens39%
Stoomovens53%
Combi-ovens21%
Combi-stoomovens12%
Nis van 60 cm47%
Nis van 45 cm15%
Pyrolyse49%
Katalyse52%
Hydrolyse40%
Handmatig schoonmaken8%

Bron: productgegevens van 579 ovens waarvan bekend is of ze telescopische rails hebben, 30 oktober 2026: 288 solo-ovens, 189 stoomovens, 77 combi-ovens en 25 combi-stoomovens; 432 voor een nis van 60 cm en 136 voor 45 cm; 175 met pyrolyse, 83 met katalyse, 232 met hydrolyse en 86 die je zelf schoonmaakt.

Lees verder: Pyrolyse oven: wat is het en welke zelfreiniging kies je?

Hoe maak je telescooprails schoon?

Hoe je telescooprails schoonmaakt, lees je in de handleiding van je oven. Voor de inschuifrails geldt: voor een grondige beurt haal je ze uit de oven.3

Lees verder: Oven schoonmaken: hoe vaak en waarmee?

Verbruikt een oven met telescooprails meer stroom?

Nee, een oven met telescooprails verbruikt bijna hetzelfde als een oven zonder rails van dezelfde soort. We vergelijken inbouwovens voor een nis van 60 cm, met hetelucht. Een solo-oven met rails gebruikt gemiddeld 0,69 kWh per beurt, van 0,49 kWh tot 0,87 kWh. Een solo-oven zonder rails gebruikt gemiddeld 0,7 kWh, van 0,52 kWh tot 0,9 kWh: een verschil van 0,01 kWh.1

Een stoomoven met rails gebruikt gemiddeld 0,68 kWh per beurt, van 0,52 kWh tot 0,9 kWh. Een stoomoven zonder rails gebruikt gemiddeld 0,66 kWh, van 0,52 kWh tot 0,87 kWh. Dat is 0,02 kWh minder dan met rails.1

Met het stroomtarief van juli 2026, € 0,26 per kWh, kost een beurt in een solo-oven met rails gemiddeld € 0,18. Dat loopt van € 0,13 tot € 0,23. Een solo-oven zonder rails kost gemiddeld € 0,18 per beurt, van € 0,14 tot € 0,23.1,4

De inhoud is ook bijna gelijk. Een solo-oven met rails heeft gemiddeld 72 liter, van 57 liter tot 78 liter. Een solo-oven zonder rails heeft gemiddeld 70 liter, van 56 liter tot 77 liter.1

In de tabel zie je per soort de stroom, de kosten en de inhoud, met en zonder rails.1,4

Inbouwovens van 60 cm met en zonder telescooprails
SoortStroom per beurt (hetelucht)Energiekosten per beurtInhoud
Solo-oven met telescooprails0,69 kWh0,49 kWh tot 0,87 kWh€ 0,18€ 0,13 tot € 0,2372 liter57 liter tot 78 liter
Solo-oven zonder telescooprails0,70 kWh0,52 kWh tot 0,90 kWh€ 0,18€ 0,14 tot € 0,2370 liter56 liter tot 77 liter
Stoomoven met telescooprails0,68 kWh0,52 kWh tot 0,90 kWh€ 0,18€ 0,14 tot € 0,2372 liter70 liter tot 81 liter
Stoomoven zonder telescooprails0,66 kWh0,52 kWh tot 0,87 kWh€ 0,17€ 0,14 tot € 0,2371 liter67 liter tot 77 liter

Bron: productgegevens van inbouwovens voor een nis van 60 cm, hooguit 60 cm breed: 101 solo-ovens met en 160 zonder telescooprails, 91 stoomovens met en 53 zonder, 30 oktober 2026; verbruik per beurt met hetelucht van het energielabel; energiekosten met het CBS-tarief van juli 2026 (€ 0,26 per kWh).

Lees verder: Stroomverbruik van een oven: welk wattage en hoeveel kWh?

Ovens met telescooprails vergelijken

Op de pagina met ovens filter je op telescopische rails, en op soort, nis en manier van schoonmaken. Daar zie je ook de prijzen per winkel.

Meer over ovens

Alle artikelen over ovens in de kennisbank

Bronnen

  1. 1Match My Deal, Productgegevens van de ovens in de prijsvergelijking, 30 oktober 2026, https://matchmydeal.nl/ovens, opgehaald op 30 oktober 2026.
  2. 2ETNA, Set telescoopgeleiders 1 niveau (HS3002), zonder datum, https://etna.nl/keukenapparatuur/hs3002/, opgehaald op 30 oktober 2026.
  3. 3AEG, Hoe je je AEG-oven schoonmaakt en onderhoudt, zonder datum, https://support.aeg.nl/support-articles/article/hoe-je-je-aeg-oven-schoonmaakt-en-onderhoudt, opgehaald op 30 oktober 2026.
  4. 4Centraal Bureau voor de Statistiek, Gemiddelde energietarieven voor consumenten (StatLine 85592NED), 8 september 2026, https://www.cbs.nl/nl-nl/cijfers/detail/85592NED, opgehaald op 11 oktober 2026.

Laatst bijgewerkt 30 oktober 2026

Klopt er iets niet? Dan horen we het graag; een bevestigde fout herstellen we binnen een werkdag.

Liever meteen vergelijken?