NieuwVerbind ChatGPT met de prijzen van Match My Deal

UitlegSamengesteld door de redactie van Match My Deal met hulp van AI · gecontroleerd door regisseur (gedelegeerd door de eigenaar) op 30 oktober 2026

Is Electrolux een goed merk? Electrolux-ovens in cijfers

Deze tekst is op basis van onze productdata en de bronnen die onderaan staan vermeld, gecontroleerd tegen onze data op 30 oktober 2026.

In het kort

Van de ovens in ons aanbod is 7% een Electrolux-oven, als solo-oven of stoomoven. De cijfers in dit artikel komen uit de productgegevens van de ovens die we vergelijken, op 30 oktober 2026.1 Elke Electrolux-oven in ons aanbod is een inbouwoven: 100%, tegen 93% van alle ovens. Of Electrolux voor jou een goed merk is, hangt af van wat je belangrijk vindt in een oven.

Een kerntemperatuurmeter heeft 65% van de Electrolux-solo-ovens, tegen 22% van alle solo-ovens.1 Bij de stoomovens is dat 89% van Electrolux, tegen 56%. Telescopische rails heeft 82% van de Electrolux-stoomovens, tegen 53% van alle stoomovens.

Een Electrolux-oven heeft minder vaak energieklasse A+ of hoger: 54% van de Electrolux-solo-ovens, tegen 70% van alle solo-ovens.1,2 Bij de stoomovens is dat 78% van Electrolux, tegen 88%. Een app heeft 9% van de Electrolux-solo-ovens, tegen 26% van alle solo-ovens.

Er staat geen Electrolux-combi-oven in ons aanbod.1

Welke Electrolux-ovens zijn er: inbouwoven, stoomoven of combi-oven?

Een Electrolux-oven in ons aanbod is altijd een Electrolux-inbouwoven: 100% van de Electrolux-ovens, tegen 93% van alle ovens.1 Een Electrolux-oven is vaker een stoomoven dan alle ovens samen. Zo verdelen de Electrolux-ovens zich over de soorten:

  • Solo-oven: 59% bij Electrolux, tegen 52% bij alle ovens.
  • Stoomoven: 41% bij Electrolux, tegen 31% bij alle ovens.
  • Combi-oven: geen Electrolux-combi-oven in ons aanbod, tegen 14% bij alle ovens.
  • Combi-stoomoven: geen Electrolux-combi-stoomoven in ons aanbod, tegen 4% bij alle ovens.

Elke Electrolux-solo-oven past in een nis van 60 cm hoog.1 Van de Electrolux-stoomovens past 6% in een nis van 45 cm hoog, tegen 23% van alle stoomovens.

Lees verder: Inbouwoven: welke past in jouw keuken?

Lees verder: Inbouwoven van 45 cm of 60 cm hoog: welke maten passen?

Review van een Electrolux-oven: hoe verhouden de cijfers zich tot andere ovens?

De vergelijking van de Electrolux-ovens bevat alleen de waarden van het energielabel en geen eigen test van ons.2 De tabel zet verbruik, energiekosten en inhoud van Electrolux per soort naast alle inbouwovens van dezelfde soort.1,3 Hoe lang een oven meegaat en wat anderen ervan vinden, staat er niet in.

Een Electrolux-solo-oven heeft gemiddeld 68 liter inhoud, van 57 liter tot 72 liter.1,2 Alle solo-ovens hebben gemiddeld 70 liter, van 47 liter tot 112 liter. Een Electrolux-stoomoven heeft gemiddeld 70 liter, van 43 liter tot 72 liter. Alle stoomovens hebben gemiddeld 66 liter, van 35 liter tot 81 liter.

Hoe Electrolux zich verhoudt tot de andere merken, lees je bij de ovenmerken.

Electrolux naast alle inbouwovens van dezelfde soort
SoortVerbruik hetelucht per cyclusVerbruik boven- en onderwarmte per cyclusEnergiekosten per cyclus op heteluchtInhoud
Solo-oven, Electrolux0,72 kWh0,52 kWh tot 0,81 kWh0,94 kWh0,83 kWh tot 1,09 kWh€ 0,19€ 0,14 tot € 0,2168 liter57 liter tot 72 liter
Solo-oven, alle merken0,7 kWh0,49 kWh tot 1,4 kWh0,95 kWh0,64 kWh tot 1,48 kWh€ 0,18€ 0,13 tot € 0,3670 liter47 liter tot 112 liter
Stoomoven, Electrolux0,66 kWh0,45 kWh tot 0,81 kWh0,98 kWh0,89 kWh tot 1,09 kWh€ 0,17€ 0,12 tot € 0,2170 liter43 liter tot 72 liter
Stoomoven, alle merken0,66 kWh0,45 kWh tot 0,91 kWh0,93 kWh0,61 kWh tot 1,1 kWh€ 0,17€ 0,12 tot € 0,2466 liter35 liter tot 81 liter

Bron: productgegevens van 665 ovens, 30 oktober 2026, ontdubbeld op typenummer: 26 solo-ovens en 18 stoomovens van Electrolux, 297 solo-ovens en 197 stoomovens die inbouw zijn in totaal; verbruik per ovenruimte volgens het energielabel (EPREL), energiekosten met het CBS-tarief van juli 2026 (€ 0,26 per kWh). Vier uitschieters zonder registratie tellen niet mee.

Lees verder: Ovenmerken: wat is het beste ovenmerk?

Hoeveel stroom gebruikt een Electrolux-heteluchtoven?

Een Electrolux-heteluchtoven als solo-oven gebruikt op hetelucht gemiddeld 0,72 kWh per cyclus, van 0,52 kWh tot 0,81 kWh.1,2 Alle solo-ovens gebruiken gemiddeld 0,7 kWh, van 0,49 kWh tot 1,4 kWh. Dat is bij Electrolux 3% meer. Een cyclus is de vaste meting van het energielabel, per ovenruimte.

Met het stroomtarief van juli 2026, € 0,26 per kWh, kost een cyclus op hetelucht bij een Electrolux-solo-oven gemiddeld € 0,19.3 Dat is van € 0,14 tot € 0,21, tegen gemiddeld € 0,18 bij alle solo-ovens, van € 0,13 tot € 0,36.

Een Electrolux-stoomoven gebruikt op hetelucht gemiddeld 0,66 kWh, van 0,45 kWh tot 0,81 kWh.1,2 Alle stoomovens gebruiken gemiddeld ook 0,66 kWh, van 0,45 kWh tot 0,91 kWh. Een cyclus kost bij een Electrolux-stoomoven gemiddeld € 0,17, van € 0,12 tot € 0,21.3 Bij alle stoomovens is dat gemiddeld € 0,17, van € 0,12 tot € 0,24.

Op boven- en onderwarmte gebruikt een Electrolux-solo-oven gemiddeld 0,94 kWh, van 0,83 kWh tot 1,09 kWh.1,2 Alle solo-ovens gebruiken gemiddeld 0,95 kWh, van 0,64 kWh tot 1,48 kWh. Een Electrolux-stoomoven gebruikt gemiddeld 0,98 kWh, van 0,89 kWh tot 1,09 kWh. Alle stoomovens gebruiken gemiddeld 0,93 kWh, van 0,61 kWh tot 1,1 kWh: bij Electrolux 5% meer.

Het energielabel van een oven loopt van A+++ tot D.2 Energieklasse A++ heeft 8% van de Electrolux-solo-ovens, tegen 16% van alle solo-ovens. Bij de stoomovens is dat 28% van Electrolux, tegen 24%. Energieklasse A+ of hoger heeft 54% van de Electrolux-solo-ovens, tegen 70%, en 78% van de Electrolux-stoomovens, tegen 88%.

Lees verder: Stroomverbruik van een oven: welk wattage en hoeveel kWh?

Lees verder: Energiezuinige oven: wat betekent het energielabel?

Lees verder: Heteluchtoven: wat is het verschil met boven- en onderwarmte?

Wat kan een Electrolux-stoomoven?

Een Electrolux-stoomoven voegt vaker stoom toe dan alle stoomovens samen: 67%, tegen 54% van alle stoomovens.1 Volwaardig stomen kan 33% van de Electrolux-stoomovens, tegen 46% van alle stoomovens.

Andere kenmerken van een Electrolux-stoomoven, naast alle stoomovens:1

  • Kerntemperatuurmeter: 89% bij Electrolux, tegen 56% bij alle stoomovens.
  • App: 28% bij Electrolux, tegen 50%.
  • Telescopische rails: 82% bij Electrolux, tegen 53%.
  • Snel voorverwarmen: 94% bij Electrolux, tegen 95%.

Lees verder: Stoomoven: wat is het en heb je het nodig?

Lees verder: Combi-stoomoven: wat is het en wat kun je ermee?

Heeft Electrolux een combi-oven of combimagnetron?

Er staat geen Electrolux-combi-oven in ons aanbod: geen oven met magnetron, ook wel combimagnetron, en geen combi-stoomoven.1 Van alle ovens is 14% een combi-oven.

Een combi-oven van een ander merk past vaak in een nis van 45 cm hoog: 77% van alle combi-ovens.1 Wil je een Electrolux-oven met stoom in zo'n nis, dan past 6% van de Electrolux-stoomovens daarin.

Lees verder: Combimagnetron inbouw: een oven en magnetron in één

Lees verder: Combimagnetron of oven: wat is het verschil?

Welke zelfreiniging heeft een Electrolux-oven?

Bij de Electrolux-solo-ovens liggen pyrolyse en hydrolyse dicht bij alle solo-ovens, en komt katalyse vaker voor.1 Zo verdelen de solo-ovens zich over de manieren van reinigen:

  • Pyrolyse: 42% bij Electrolux, tegen 41% bij alle solo-ovens.
  • Hydrolyse: 27% bij Electrolux, tegen 28%.
  • Katalyse: 23% bij Electrolux, tegen 18%.
  • Handmatig: 8% bij Electrolux, tegen 13%.

Een Electrolux-stoomoven heeft vaker katalyse: 29%, tegen 14% van alle stoomovens.1 Pyrolyse heeft 12% van de Electrolux-stoomovens, tegen 30%. Hydrolyse heeft 53%, net als bij alle stoomovens: 53%.

Lees verder: Pyrolyse oven: wat is het en welke zelfreiniging kies je?

Welke functies heeft een Electrolux-oven?

In ons aanbod heeft een Electrolux-oven vaker een kerntemperatuurmeter en telescopische rails, maar minder vaak een app.1 Een app heeft 28% van de Electrolux-stoomovens, tegen 50% van alle stoomovens. De functies van een Electrolux-solo-oven naast alle solo-ovens, telkens over de ovens waarvan het kenmerk bekend is:

  • Snel voorverwarmen: 81% van de Electrolux-solo-ovens, tegen 79% van alle solo-ovens.
  • App: 9% van de Electrolux-solo-ovens, tegen 26%.
  • Kerntemperatuurmeter: 65% van de Electrolux-solo-ovens, tegen 22%.
  • Telescopische rails: 46% van de Electrolux-solo-ovens, tegen 38%.
Kenmerken van Electrolux naast dezelfde soort
KenmerkSolo-oven, ElectroluxSolo-oven, alle merkenStoomoven, ElectroluxStoomoven, alle merken
Energieklasse A++8%16%28%24%
Energieklasse A+ of hoger54%70%78%88%
Snel voorverwarmen81%79%94%95%
App9%26%28%50%
Kerntemperatuurmeter65%22%89%56%
Telescopische rails46%38%82%53%
Pyrolyse42%41%12%30%
Hydrolyse27%28%53%53%
Katalyse23%18%29%14%
Handmatig reinigen8%13%6%4%
Voor een nis van 45 cm0%4%6%23%

Bron: productgegevens van 665 ovens, 30 oktober 2026, ontdubbeld op typenummer; alleen inbouwovens; per kenmerk over de ovens waarvan het kenmerk bekend is.

Lees verder: Oven thermometer: hoe werkt een kernthermometer in de oven?

Lees verder: Slimme oven met wifi en app: wat kun je ermee?

Lees verder: Telescooprails in de oven: wat heb je eraan?

Alle Electrolux-ovens vergelijken

Alle Electrolux-ovens staan op een eigen pagina, met de prijzen per winkel. Op de pagina met alle ovens vergelijk je ze met de andere merken.

Op die pagina staan de prijzen van vandaag per winkel, en kun je filteren en sorteren.

Verder kijken

Per merk

Meer over ovens

Alle artikelen over ovens in de kennisbank

Bronnen

  1. 1Match My Deal, Productgegevens van de ovens in de prijsvergelijking, 30 oktober 2026, https://matchmydeal.nl/ovens, opgehaald op 30 oktober 2026.
  2. 2Europese Commissie (EPREL), Productdatabase energielabel, registraties van ovens door de fabrikanten, 30 oktober 2026, https://eprel.ec.europa.eu/, opgehaald op 30 oktober 2026.
  3. 3Centraal Bureau voor de Statistiek, Gemiddelde energietarieven voor consumenten (StatLine 85592NED), 8 september 2026, https://www.cbs.nl/nl-nl/cijfers/detail/85592NED, opgehaald op 11 oktober 2026.

Laatst bijgewerkt 30 oktober 2026

Klopt er iets niet? Dan horen we het graag; een bevestigde fout herstellen we binnen een werkdag.

Liever meteen vergelijken?