NieuwVerbind ChatGPT met de prijzen van Match My Deal

UitlegSamengesteld door de redactie van Match My Deal met hulp van AI · gecontroleerd door regisseur (gedelegeerd door de eigenaar) op 30 oktober 2026

Is Atag een goed merk? Atag-ovens in cijfers

Deze tekst is op basis van onze productdata en de bronnen die onderaan staan vermeld, gecontroleerd tegen onze data op 30 oktober 2026.

In het kort

Van de ovens in ons aanbod is 5% een Atag-oven, als solo-oven, stoomoven of combi-oven. De cijfers in dit artikel komen uit de productgegevens van de ovens die we vergelijken, op 30 oktober 2026.1 Elke Atag-solo-oven in ons aanbod heeft energieklasse A++: 100%, tegen 16% van alle inbouw-solo-ovens.1,2 Of Atag voor jou een goed merk is, hangt af van wat je belangrijk vindt in een oven.

Volwaardig stomen kan 93% van de Atag-stoomovens, tegen 46% van alle inbouw-stoomovens.1 Een kerntemperatuurmeter heeft 100% van de Atag-stoomovens, tegen 56% van alle inbouw-stoomovens. Telescopische rails heeft 100% van de Atag-solo-ovens, tegen 38% van alle inbouw-solo-ovens.

Pyrolyse heeft maar 7% van de Atag-stoomovens, tegen 30% van alle inbouw-stoomovens.1 Geen enkele Atag-combi-oven in ons aanbod heeft pyrolyse, tegen 7% van alle inbouw-combi-ovens. Elke Atag-solo-oven heeft dezelfde inhoud van 71 liter, terwijl de grootste inbouw-solo-oven 112 liter heeft. Er staat geen vrijstaande Atag-oven in ons aanbod.

Welke ovens heeft Atag: inbouwoven, stoomoven of combi-oven?

Een Atag-oven is in ons aanbod altijd een inbouwoven: 100%, tegen 93% van alle ovens.1 Bij alle ovens is 7% vrijstaand. Zo verdelen de Atag-ovens zich over de soorten:

  • Solo-oven: 25% bij Atag, tegen 52% bij alle ovens.
  • Stoomoven: 42% bij Atag, tegen 31% bij alle ovens.
  • Combi-oven: 25% bij Atag, tegen 14% bij alle ovens.
  • Combi-stoomoven: 8% bij Atag, tegen 4% bij alle ovens.

Van de Atag-ovens past 31% in een nis van 45 cm hoog en 69% in een nis van 60 cm.1 Bij alle ovens is dat 25% en 75%.

Lees verder: Inbouwoven: welke past in jouw keuken?

Lees verder: Inbouwoven van 45 cm of 60 cm hoog: welke maten passen?

Review van een Atag-oven: hoe verhouden de cijfers zich tot andere ovens?

De vergelijking van de Atag-ovens bevat alleen de waarden van het energielabel en geen eigen test van ons.2 De tabel zet verbruik, energiekosten en inhoud van Atag per soort naast alle inbouwovens van dezelfde soort.1,3 Hoe lang een oven meegaat en wat anderen ervan vinden, staat er niet in.

Elke Atag-solo-oven in ons aanbod heeft 71 liter inhoud.1,2 Alle inbouw-solo-ovens hebben gemiddeld 70 liter, van 47 liter tot 112 liter. Een Atag-combi-oven heeft gemiddeld 60 liter, van 50 liter tot 68 liter, tegen gemiddeld 52 liter bij alle inbouw-combi-ovens, van 40 liter tot 72 liter.

Hoe Atag zich verhoudt tot de andere merken, lees je bij de ovenmerken.

Atag naast alle inbouwovens van dezelfde soort
SoortHetelucht per cyclusBoven- en onderwarmte per cyclusEnergiekosten per cyclus (hetelucht)Inhoud
Solo-oven, Atag0,52 kWh bij elke oven0,91 kWh bij elke oven€ 0,14 bij elke oven71 liter bij elke oven
Solo-oven, alle merken, inbouw0,7 kWh0,49 kWh tot 1,4 kWh0,95 kWh0,64 kWh tot 1,48 kWh€ 0,18€ 0,13 tot € 0,3670 liter47 liter tot 112 liter
Stoomoven, Atag0,55 kWh0,47 kWh tot 0,7 kWh0,88 kWh0,76 kWh tot 1 kWh€ 0,14€ 0,12 tot € 0,1864 liter50 liter tot 73 liter
Stoomoven, alle merken, inbouw0,66 kWh0,45 kWh tot 0,91 kWh0,93 kWh0,61 kWh tot 1,1 kWh€ 0,17€ 0,12 tot € 0,2466 liter35 liter tot 81 liter
Combi-oven, Atagniet bekendniet bekendniet bekend60 liter50 liter tot 68 liter
Combi-oven, alle merken, inbouwniet bekendniet bekendniet bekend52 liter40 liter tot 72 liter

Bron: productgegevens van 665 ovens, 30 oktober 2026, ontdubbeld op typenummer: 9 solo-ovens, 15 stoomovens en 9 combi-ovens van Atag, 297 solo-ovens, 197 stoomovens en 90 combi-ovens met inbouw bij alle merken. Verbruik per cyclus van het energielabel, met EPREL getoetst; energiekosten met het CBS-tarief van juli 2026 (€ 0,26 per kWh). Een combi-oven heeft geen verbruik in de data. Een uitschieter zonder bevestiging telt niet mee.

Lees verder: Ovenmerken: wat is het beste ovenmerk?

Hoeveel stroom gebruikt een heteluchtoven van Atag?

Een heteluchtoven van Atag gebruikt als solo-oven 0,52 kWh per cyclus van het energielabel, bij elke Atag-solo-oven in ons aanbod.1,2 Alle inbouw-solo-ovens gebruiken gemiddeld 0,7 kWh, van 0,49 kWh tot 1,4 kWh. Met het stroomtarief van juli 2026, € 0,26 per kWh, kost zo'n cyclus bij Atag € 0,14.3 Bij alle inbouw-solo-ovens is dat gemiddeld € 0,18, van € 0,13 tot € 0,36.

Met boven- en onderwarmte gebruikt een Atag-solo-oven 0,91 kWh per cyclus.1,2 Alle inbouw-solo-ovens gebruiken dan gemiddeld 0,95 kWh, van 0,64 kWh tot 1,48 kWh. Een Atag-stoomoven gebruikt op hetelucht gemiddeld 0,55 kWh, van 0,47 kWh tot 0,7 kWh. Alle inbouw-stoomovens gebruiken gemiddeld 0,66 kWh, van 0,45 kWh tot 0,91 kWh.

Energieklasse A++ heeft 100% van de Atag-solo-ovens en 67% van de Atag-stoomovens.1,2 Bij alle inbouwovens van die soorten is dat 16% en 24%. Een Atag-oven met een label heeft energieklasse A, A+ of A++. Het verbruik van een combi-oven is niet bekend.

Lees verder: Stroomverbruik van een oven: welk wattage en hoeveel kWh?

Lees verder: Energiezuinige oven: wat betekent het energielabel?

Lees verder: Heteluchtoven: wat is het verschil met boven- en onderwarmte?

Wat kan een Atag-stoomoven?

Een Atag-stoomoven bakt en werkt ook met stoom; 42% van de Atag-ovens is er een, tegen 31% van alle ovens.1 Volwaardig stomen kan 93% van de Atag-stoomovens waarvan de soort stoom bekend is, tegen 46% van alle inbouw-stoomovens. De rest heeft de soort stoom toevoegen.

Een Atag-stoomoven heeft gemiddeld 64 liter inhoud, van 50 liter tot 73 liter.1,2 Alle inbouw-stoomovens hebben gemiddeld 66 liter, van 35 liter tot 81 liter. In een nis van 45 cm hoog past 33% van de Atag-stoomovens, tegen 23% van alle inbouw-stoomovens.

Een combi-stoomoven heeft stoom en een magnetron in één oven. Van de Atag-ovens is 8% een combi-stoomoven, tegen 4% van alle ovens.1

Lees verder: Stoomoven: wat is het en heb je het nodig?

Lees verder: Combi-stoomoven: wat is het en wat kun je ermee?

Wat is een Atag combi-oven of combimagnetron?

Een Atag combi-oven is een inbouwoven met een magnetron erin; 25% van de Atag-ovens is er een, tegen 14% van alle ovens.1 Van de Atag-combi-ovens past 44% in een nis van 45 cm hoog, tegen 77% van alle inbouw-combi-ovens.

Een Atag-combi-oven heeft gemiddeld 60 liter inhoud, van 50 liter tot 68 liter.1 Alle inbouw-combi-ovens hebben gemiddeld 52 liter, van 40 liter tot 72 liter. Hydrolyse heeft 100% van de Atag-combi-ovens, tegen 39% van alle inbouw-combi-ovens. App-bediening heeft 100%, tegen 54%.

Lees verder: Combimagnetron inbouw: een oven en magnetron in één

Welke reiniging en functies heeft een Atag-oven?

Pyrolyse heeft 56% van de Atag-solo-ovens, tegen 41% van alle inbouw-solo-ovens.1 De andere Atag-solo-ovens hebben hydrolyse. De reiniging en de functies naast alle inbouwovens van dezelfde soort, telkens over de ovens waarvan het kenmerk bekend is:

  • Reiniging: hydrolyse bij 93% van de Atag-stoomovens, tegen 53%. Alleen handmatig schoonmaken bij 0% van de Atag-solo-ovens, tegen 13%.
  • Telescopische rails: 100% van de Atag-solo-ovens, tegen 38%. Bij de stoomovens 100% van Atag, tegen 53%.
  • Kerntemperatuurmeter: 100% van de Atag-solo-ovens, tegen 22%. Bij de stoomovens 100% van Atag, tegen 56%.
  • App-bediening: 100% van de Atag-solo-ovens, tegen 26%. Bij de stoomovens 92% van Atag, tegen 50%.
Kenmerken van Atag naast alle inbouwovens van dezelfde soort
KenmerkSolo-oven, AtagSolo-oven, alle merkenStoomoven, AtagStoomoven, alle merkenCombi-oven, AtagCombi-oven, alle merken
Energieklasse A++ of beter100%16%67%24%niet bekendniet bekend
Energieklasse A+ of beter100%70%92%88%niet bekendniet bekend
Reiniging: pyrolyse56%41%7%30%0%7%
Reiniging: hydrolyse44%28%93%53%100%39%
Reiniging: katalyse0%18%0%14%0%6%
Reiniging: handmatig0%13%0%4%0%49%
Telescopische rails100%38%100%53%56%21%
Kerntemperatuurmeter100%22%100%56%89%25%
App-bediening100%26%92%50%100%54%

Bron: productgegevens van 665 ovens, 30 oktober 2026, ontdubbeld op typenummer; per kenmerk over de inbouwovens waarvan het kenmerk bekend is. Een combi-oven heeft geen energieklasse in de data.

Lees verder: Pyrolyse oven: wat is het en welke zelfreiniging kies je?

Lees verder: Telescooprails in de oven: wat heb je eraan?

Lees verder: Oven thermometer: hoe werkt een kernthermometer in de oven?

Alle Atag-ovens vergelijken

Alle Atag-ovens staan op een eigen pagina, met de prijzen per winkel. Op de pagina met alle ovens vergelijk je ze met de andere merken.

Op die pagina staan de prijzen van vandaag per winkel, en kun je filteren en sorteren.

Verder kijken

Per merk

Meer over ovens

Alle artikelen over ovens in de kennisbank

Bronnen

  1. 1Match My Deal, Productgegevens van de ovens in de prijsvergelijking, 30 oktober 2026, https://matchmydeal.nl/ovens, opgehaald op 30 oktober 2026.
  2. 2Europese Commissie (EPREL), Productdatabase energielabel, registraties van ovens door de fabrikanten, 30 oktober 2026, https://eprel.ec.europa.eu/, opgehaald op 30 oktober 2026.
  3. 3Centraal Bureau voor de Statistiek, Gemiddelde energietarieven voor consumenten (StatLine 85592NED), 8 september 2026, https://www.cbs.nl/nl-nl/cijfers/detail/85592NED, opgehaald op 11 oktober 2026.

Laatst bijgewerkt 30 oktober 2026

Klopt er iets niet? Dan horen we het graag; een bevestigde fout herstellen we binnen een werkdag.

Liever meteen vergelijken?