NieuwVerbind ChatGPT met de prijzen van Match My Deal

UitlegSamengesteld door de redactie van Match My Deal met hulp van AI · gecontroleerd door regisseur (gedelegeerd door de eigenaar) op 30 oktober 2026

Is AEG een goed merk? AEG-ovens in cijfers

Deze tekst is op basis van onze productdata en de bronnen die onderaan staan vermeld, gecontroleerd tegen onze data op 30 oktober 2026.

In het kort

Van de ovens in ons aanbod is 19% een AEG-oven, als solo-oven, stoomoven of combi-oven. De cijfers in dit artikel komen uit de productgegevens van de ovens die we vergelijken, op 30 oktober 2026.1 Energieklasse A++ heeft 55% van de AEG-ovens, tegen 18% van alle ovens.1,2 Of AEG voor jou een goed merk is, hangt af van wat je belangrijk vindt in een oven.

Een AEG-solo-oven gebruikt op hetelucht gemiddeld 13% minder stroom per cyclus dan alle solo-ovens.1,2 Een kerntemperatuurmeter heeft 90% van de AEG-stoomovens, tegen 56% van alle stoomovens. Pyrolyse heeft 69% van de AEG-solo-ovens, tegen 41% van alle solo-ovens.

Een AEG-oven heeft minder vaak telescopische rails: 17% van de AEG-solo-ovens, tegen 38% van alle solo-ovens.1 Op boven- en onderwarmte gebruikt een AEG-oven gemiddeld iets meer stroom dan dezelfde soort van alle merken. Er staat geen AEG-combi-stoomoven in ons aanbod.

Welke ovens heeft AEG: inbouwoven, stoomoven of combi-oven?

Een AEG-oven in ons aanbod is een AEG-inbouwoven: 100% van de AEG-ovens, tegen 93% van alle ovens.1 Een AEG-oven is vaker een stoomoven dan alle ovens samen. Zo verdelen de AEG-ovens zich over de soorten:

  • Solo-oven: 42% bij AEG, tegen 52% bij alle ovens.
  • Stoomoven: 43% bij AEG, tegen 31% bij alle ovens.
  • Combi-oven: 15% bij AEG, tegen 14% bij alle ovens.
  • Combi-stoomoven: geen AEG-combi-stoomoven in ons aanbod, tegen 4% bij alle ovens.

Een AEG-combi-oven past bijna altijd in een nis van 45 cm hoog: 94%, tegen 77% van alle combi-ovens.1 Bij de stoomovens is dat 28% van AEG, tegen 23%. Elke AEG-solo-oven past in een nis van 60 cm hoog.

Lees verder: Inbouwoven: welke past in jouw keuken?

Lees verder: Inbouwoven van 45 cm of 60 cm hoog: welke maten passen?

Review van een AEG-oven: hoe verhouden de cijfers zich tot andere ovens?

De vergelijking van de AEG-ovens bevat alleen de waarden van het energielabel en geen eigen test van ons.2 De tabel zet verbruik, energiekosten en inhoud van AEG per soort naast alle inbouwovens van dezelfde soort.1,3 Hoe lang een oven meegaat en wat anderen ervan vinden, staat er niet in.

Een AEG-solo-oven heeft gemiddeld 70 liter inhoud, van 65 liter tot 72 liter.1,2 Alle solo-ovens hebben gemiddeld 71 liter, van 47 liter tot 112 liter. Een AEG-stoomoven heeft gemiddeld 63 liter, van 43 liter tot 72 liter. Alle stoomovens hebben gemiddeld 66 liter, van 35 liter tot 81 liter.

Hoe AEG zich verhoudt tot de andere merken, lees je bij de ovenmerken.

AEG naast alle inbouwovens van dezelfde soort
SoortVerbruik hetelucht per cyclusVerbruik boven- en onderwarmte per cyclusEnergiekosten per cyclus op heteluchtInhoud
Solo-oven, AEG0,61 kWh0,52 kWh tot 0,81 kWh0,99 kWh0,89 kWh tot 1,09 kWh€ 0,16€ 0,14 tot € 0,2170 liter65 liter tot 72 liter
Solo-oven, alle merken0,7 kWh0,49 kWh tot 1,4 kWh0,95 kWh0,64 kWh tot 1,48 kWh€ 0,18€ 0,13 tot € 0,3671 liter47 liter tot 112 liter
Stoomoven, AEG0,57 kWh0,45 kWh tot 0,69 kWh0,99 kWh0,89 kWh tot 1,09 kWh€ 0,15€ 0,12 tot € 0,1863 liter43 liter tot 72 liter
Stoomoven, alle merken0,66 kWh0,45 kWh tot 0,91 kWh0,93 kWh0,61 kWh tot 1,1 kWh€ 0,17€ 0,12 tot € 0,2466 liter35 liter tot 81 liter
Combi-oven, AEGniet bekendniet bekendniet bekend45 liter41 liter tot 72 liter
Combi-oven, alle merkente weinig cijferste weinig cijferste weinig cijfers52 liter40 liter tot 72 liter

Bron: productgegevens van 665 ovens, 30 oktober 2026, ontdubbeld op typenummer: 52 solo-ovens, 54 stoomovens en 18 combi-ovens van AEG, 297 solo-ovens, 197 stoomovens en 90 combi-ovens die inbouw zijn in totaal; verbruik per ovenruimte volgens het energielabel (EPREL), energiekosten met het CBS-tarief van juli 2026 (€ 0,26 per kWh). Voor de combi-ovens van AEG staat geen verbruik in de data. Vier uitschieters zonder registratie tellen niet mee.

Lees verder: Ovenmerken: wat is het beste ovenmerk?

Hoeveel stroom gebruikt een AEG-heteluchtoven?

Een AEG-heteluchtoven als solo-oven gebruikt op hetelucht gemiddeld 0,61 kWh per cyclus, van 0,52 kWh tot 0,81 kWh.1,2 Alle solo-ovens gebruiken gemiddeld 0,7 kWh, van 0,49 kWh tot 1,4 kWh. Dat is bij AEG 13% minder. Een cyclus is de vaste meting van het energielabel, per ovenruimte.

Met het stroomtarief van juli 2026, € 0,26 per kWh, kost een cyclus op hetelucht bij een AEG-solo-oven gemiddeld € 0,16.3 Dat is van € 0,14 tot € 0,21, tegen gemiddeld € 0,18 bij alle solo-ovens, van € 0,13 tot € 0,36.

Een AEG-stoomoven gebruikt op hetelucht gemiddeld 0,57 kWh, van 0,45 kWh tot 0,69 kWh.1,2 Alle stoomovens gebruiken gemiddeld 0,66 kWh, van 0,45 kWh tot 0,91 kWh. Dat is bij AEG 14% minder. Een cyclus kost bij een AEG-stoomoven gemiddeld € 0,15, van € 0,12 tot € 0,18.3

Op boven- en onderwarmte gebruikt een AEG-solo-oven iets meer: gemiddeld 0,99 kWh, van 0,89 kWh tot 1,09 kWh.1,2 Alle solo-ovens gebruiken gemiddeld 0,95 kWh, van 0,64 kWh tot 1,48 kWh. Bij de stoomovens is dat gemiddeld 0,99 kWh bij AEG, van 0,89 kWh tot 1,09 kWh. Alle stoomovens gebruiken gemiddeld 0,93 kWh, van 0,61 kWh tot 1,1 kWh.

Het energielabel van een oven loopt van A+++ tot D.2 Energieklasse A++ heeft 56% van de AEG-solo-ovens, tegen 16% van alle solo-ovens. Bij de stoomovens is dat 54% van AEG, tegen 24%. Het verbruik van de AEG-combi-ovens is niet bekend.

Lees verder: Stroomverbruik van een oven: welk wattage en hoeveel kWh?

Lees verder: Energiezuinige oven: wat betekent het energielabel?

Lees verder: Heteluchtoven: wat is het verschil met boven- en onderwarmte?

Wat kan een AEG-stoomoven?

Een AEG-stoomoven kan vaker volwaardig stomen: 55%, tegen 46% van alle stoomovens.1 De andere AEG-stoomovens voegen stoom toe: 45%, tegen 54% van alle stoomovens.

Andere kenmerken van een AEG-stoomoven, naast alle stoomovens:1

  • Kerntemperatuurmeter: 90% bij AEG, tegen 56% bij alle stoomovens.
  • App: 61% bij AEG, tegen 50%.
  • Telescopische rails: 37% bij AEG, tegen 53%.
  • Snel voorverwarmen: 98% bij AEG, tegen 95%.

Lees verder: Stoomoven: wat is het en heb je het nodig?

Lees verder: Combi-stoomoven: wat is het en wat kun je ermee?

Wat biedt een AEG-combi-oven of combimagnetron?

Een AEG-combi-oven is een oven met magnetron, ook wel combimagnetron, en past bijna altijd in een nis van 45 cm hoog: 94%.1 Bij alle combi-ovens is dat 77%.

Een app heeft 71% van de AEG-combi-ovens, tegen 54% van alle combi-ovens.1 Een kerntemperatuurmeter heeft 56%, tegen 25%. Zelfreiniging is zeldzaam: 94% van de AEG-combi-ovens reinig je met de hand, tegen 49% van alle combi-ovens.

Een AEG-combi-oven heeft gemiddeld 45 liter inhoud, van 41 liter tot 72 liter.1,2 Alle combi-ovens hebben gemiddeld 52 liter, van 40 liter tot 72 liter.

Lees verder: Combimagnetron inbouw: een oven en magnetron in één

Lees verder: Combimagnetron of oven: wat is het verschil?

Welke zelfreiniging heeft een AEG-oven?

Een AEG-solo-oven heeft vaker pyrolyse dan alle solo-ovens: 69%, tegen 41%.1 Zo verdelen de solo-ovens zich over de manieren van reinigen:

  • Pyrolyse: 69% bij AEG, tegen 41% bij alle solo-ovens.
  • Hydrolyse: 27% bij AEG, tegen 28%.
  • Katalyse: 2% bij AEG, tegen 18%.
  • Handmatig: 2% bij AEG, tegen 13%.

Een AEG-stoomoven heeft vaker hydrolyse: 74%, tegen 53% van alle stoomovens.1 Pyrolyse heeft 22% van de AEG-stoomovens, tegen 30%.

Lees verder: Pyrolyse oven: wat is het en welke zelfreiniging kies je?

Welke functies heeft een AEG-oven?

Een AEG-oven heeft vaker een kerntemperatuurmeter en een app, maar minder vaak telescopische rails.1 De functies van een AEG-solo-oven naast alle solo-ovens, telkens over de ovens waarvan het kenmerk bekend is:

  • Snel voorverwarmen: 87% van de AEG-solo-ovens, tegen 79% van alle solo-ovens.
  • App: 43% van de AEG-solo-ovens, tegen 26%.
  • Kerntemperatuurmeter: 44% van de AEG-solo-ovens, tegen 22%.
  • Telescopische rails: 17% van de AEG-solo-ovens, tegen 38%.
Kenmerken van AEG naast dezelfde soort
KenmerkSolo-oven, AEGSolo-oven, alle merkenStoomoven, AEGStoomoven, alle merkenCombi-oven, AEGCombi-oven, alle merken
Energieklasse A++56%16%54%24%niet bekendniet bekend
Energieklasse A+ of hoger83%70%100%88%niet bekendniet bekend
Snel voorverwarmen87%79%98%95%94%88%
App43%26%61%50%71%54%
Kerntemperatuurmeter44%22%90%56%56%25%
Telescopische rails17%38%37%53%6%21%
Pyrolyse69%41%22%30%6%7%
Hydrolyse27%28%74%53%0%39%
Katalyse2%18%2%14%0%6%
Handmatig reinigen2%13%2%4%94%49%
Voor een nis van 45 cm0%4%28%23%94%77%

Bron: productgegevens van 665 ovens, 30 oktober 2026, ontdubbeld op typenummer; alleen inbouwovens; per kenmerk over de ovens waarvan het kenmerk bekend is.

Lees verder: Oven thermometer: hoe werkt een kernthermometer in de oven?

Lees verder: Slimme oven met wifi en app: wat kun je ermee?

Lees verder: Telescooprails in de oven: wat heb je eraan?

Alle AEG-ovens vergelijken

Alle AEG-ovens staan op een eigen pagina, met de prijzen per winkel. Op de pagina met alle ovens vergelijk je ze met de andere merken.

Op die pagina staan de prijzen van vandaag per winkel, en kun je filteren en sorteren.

Verder kijken

Per merk

Meer over ovens

Alle artikelen over ovens in de kennisbank

Bronnen

  1. 1Match My Deal, Productgegevens van de ovens in de prijsvergelijking, 30 oktober 2026, https://matchmydeal.nl/ovens, opgehaald op 30 oktober 2026.
  2. 2Europese Commissie (EPREL), Productdatabase energielabel, registraties van ovens door de fabrikanten, 30 oktober 2026, https://eprel.ec.europa.eu/, opgehaald op 30 oktober 2026.
  3. 3Centraal Bureau voor de Statistiek, Gemiddelde energietarieven voor consumenten (StatLine 85592NED), 8 september 2026, https://www.cbs.nl/nl-nl/cijfers/detail/85592NED, opgehaald op 11 oktober 2026.

Laatst bijgewerkt 30 oktober 2026

Klopt er iets niet? Dan horen we het graag; een bevestigde fout herstellen we binnen een werkdag.

Liever meteen vergelijken?