NieuwVerbind ChatGPT met de prijzen van Match My Deal

UitlegSamengesteld door de redactie van Match My Deal met hulp van AI · gecontroleerd door regisseur (gedelegeerd door de eigenaar) op 30 oktober 2026

Sony of JBL: welke koptelefoon past bij jou?

Deze tekst is op basis van onze productdata en de bronnen die onderaan staan vermeld, gecontroleerd tegen onze data op 30 oktober 2026.

In het kort

Van de koptelefoons in ons aanbod is 2% van Sony en 2% van JBL, en elke Sony- of JBL-koptelefoon is over-ear of on-ear.1,2,3 De cijfers in dit artikel komen uit de productgegevens van de koptelefoons die we vergelijken, op 30 oktober 2026.1 Sony heeft in ons aanbod vooral over-ear koptelefoons: 78%, tegen 56% bij JBL en 57% bij alle koptelefoons.1,2,3 Of Sony of JBL bij jou past, hangt af van wat je belangrijk vindt in een koptelefoon.

Sony-koptelefoons in ons aanbod verschillen op deze punten van JBL, telkens bij dezelfde draagwijze:1,2,3

  • Ook met kabel, bij draadloze over-ear: 100% bij Sony, 80% bij JBL, 97% bij alle draadloze over-ear koptelefoons met een opgave.
  • Lichter, bij over-ear: een over-ear koptelefoon van Sony weegt gemiddeld 12% minder dan een van JBL.
  • Multipoint, bij draadloze on-ear: 100% bij Sony, 80% bij JBL, 60% bij alle draadloze on-ear koptelefoons met een opgave.

JBL-koptelefoons in ons aanbod verschillen op deze punten van Sony, telkens bij dezelfde draagwijze:1,2

  • Draadloos, bij over-ear: 100% bij JBL, 71% bij Sony, 56% bij alle over-ear koptelefoons.
  • Actieve noise cancelling, bij over-ear: 80% bij JBL, 71% bij Sony, 38% bij alle over-ear koptelefoons met een opgave.
  • Langere accuduur, bij draadloze over-ear: een draadloze over-ear koptelefoon van JBL speelt gemiddeld 72% langer dan een van Sony.
  • Opvouwbaar, bij over-ear: 90% bij JBL, 71% bij Sony, 50% bij alle over-ear koptelefoons met een opgave.
  • Hi-res audio, bij over-ear: 78% bij JBL, 50% bij Sony, 35% bij alle over-ear koptelefoons met een opgave.

Sony of JBL koptelefoon: hoe verhouden de cijfers zich?

De vergelijking van Sony en JBL bevat alleen de gegevens van de koptelefoons en geen eigen test van ons.1 Ze zet accuduur en gewicht van de over-ear koptelefoons van beide merken naast alle over-ear koptelefoons.1,2,3 Klank, levensduur en meningen van anderen staan er niet in.

Wat elk merk apart biedt, lees je in de artikelen over Sony en over JBL. Hoe beide merken staan naast de andere merken, lees je bij de koptelefoonmerken.

Sony en JBL naast alle over-ear koptelefoons
Over-earAccuduurAccuduur met noise cancellingGewicht
Sony39 uur32 uur tot 50 uur30 uur24 uur tot 35 uur222 gram120 gram tot 320 gram
JBL67 uur50 uur tot 80 uur40 uur28 uur tot 50 uur253 gram218 gram tot 278 gram
Alle merken47 uur8 uur tot 120 uur38 uur12 uur tot 80 uur264 gram100 gram tot 451 gram

Bron: productgegevens van 732 koptelefoons, 30 oktober 2026, ontdubbeld op merk en model: 14 over-ear van Sony, 10 van JBL en 418 in totaal. Accuduur over de draadloze koptelefoons, met noise cancelling over de koptelefoons met actieve noise cancelling, telkens waar de waarde bekend is. Draagwijze, gewicht en accuduur van enkele modellen volgens de fabrikant. Uitschieters die de fabrikant niet bevestigt, tellen niet mee.

Lees verder: Is Sony een goed merk? Sony-koptelefoons in cijfers

Lees verder: Is JBL een goed merk? JBL-koptelefoons in cijfers

Welke koptelefoons hebben Sony en JBL: over-ear, on-ear of open-ear?

Sony en JBL hebben in ons aanbod over-ear en on-ear koptelefoons, en geen open-ear.1,2,3 Zo verdelen de koptelefoons van beide merken zich over de draagwijzen:

  • Over-ear: 78% bij Sony, 56% bij JBL, 57% bij alle koptelefoons.
  • On-ear: 22% bij Sony, 44% bij JBL, 40% bij alle koptelefoons.
  • Open-ear: 3% bij alle koptelefoons. Er is geen Sony-koptelefoon met open-ear draagwijze in ons aanbod. Er is ook geen JBL-koptelefoon met open-ear draagwijze in ons aanbod.

Lees verder: Over-ear of on-ear koptelefoon: wat is het verschil?

Lees verder: Open-ear koptelefoon en beengeleiding: hoe werkt het?

Zijn koptelefoons van Sony en JBL draadloos, met bluetooth?

In ons aanbod is een over-ear koptelefoon draadloos bij 71% van Sony en 100% van JBL, tegen 56% van alle over-ear koptelefoons.1,2,3 Bij de on-ear koptelefoons is dat 50% van Sony en 63% van JBL, tegen 43%. Elke draadloze koptelefoon van beide merken in ons aanbod werkt met bluetooth: 100% bij Sony en 100% bij JBL.1

De draadloze koptelefoons van beide merken naast alle draadloze koptelefoons van dezelfde draagwijze, telkens over de koptelefoons met een opgave over dat kenmerk:1,2

  • Multipoint, twee apparaten tegelijk verbonden: bij over-ear 80% van Sony en 90% van JBL, tegen 59%. Bij on-ear 100% van Sony en 80% van JBL, tegen 60%.
  • Snelladen: bij over-ear 80% van Sony en 100% van JBL, tegen 54%. Bij on-ear 100% van Sony en 100% van JBL, tegen 39%.
  • Ook met kabel: bij over-ear 100% van Sony en 80% van JBL, tegen 97%. Bij on-ear 50% van Sony en 60% van JBL, tegen 89%.

Lees verder: Draadloze koptelefoon: hoe werkt het en waar let je op?

Lees verder: Koptelefoon met draad of draadloos: wat past bij jou?

Lees verder: Multipoint bluetooth: één koptelefoon op twee apparaten tegelijk

Hoe lang gaat de accu van Sony en JBL mee?

Een draadloze over-ear koptelefoon van Sony in ons aanbod speelt gemiddeld 39 uur, van 32 uur tot 50 uur.1,3 Een van JBL speelt gemiddeld 67 uur, van 50 uur tot 80 uur.1,2 Alle draadloze over-ear koptelefoons spelen gemiddeld 47 uur, van 8 uur tot 120 uur.

Elke draadloze on-ear koptelefoon van Sony in ons aanbod speelt 50 uur of langer.1 Een van JBL speelt gemiddeld 74 uur, van 65 uur tot 80 uur.1,2 Alle draadloze on-ear koptelefoons spelen gemiddeld 39 uur, van 7 uur tot 100 uur.

Lees verder: Koptelefoon opladen: hoe lang gaat de accu mee?

Hebben Sony en JBL noise cancelling?

Bij de over-ear koptelefoons in ons aanbod heeft 71% van Sony actieve noise cancelling, en 80% van JBL.1,2,3 Van alle over-ear koptelefoons met een opgave is dat 38%. Bij on-ear heeft 38% van JBL het, tegen 21% van alle on-ear koptelefoons met een opgave.

Er is geen Sony-koptelefoon met on-ear draagwijze en actieve noise cancelling in ons aanbod.1

Met noise cancelling aan speelt een over-ear koptelefoon van Sony in ons aanbod gemiddeld 30 uur, van 24 uur tot 35 uur.1,3 Een van JBL speelt dan gemiddeld 40 uur, van 28 uur tot 50 uur.1,2 Alle over-ear koptelefoons met noise cancelling spelen dan gemiddeld 38 uur, van 12 uur tot 80 uur.

Elke on-ear koptelefoon van JBL in ons aanbod met actieve noise cancelling speelt in die stand 50 uur.1,2 Alle on-ear koptelefoons met noise cancelling spelen dan gemiddeld 40 uur, van 12 uur tot 65 uur.

Lees verder: Noise cancelling koptelefoon: waar let je op?

Lees verder: Wat is noise cancelling en hoe werkt het bij een koptelefoon?

Hoe zwaar zijn koptelefoons van Sony en JBL?

Een over-ear koptelefoon van Sony in ons aanbod weegt gemiddeld 222 gram, van 120 gram tot 320 gram.1,3 Een van JBL weegt gemiddeld 253 gram, van 218 gram tot 278 gram.1,2 Alle over-ear koptelefoons wegen gemiddeld 264 gram, van 100 gram tot 451 gram.

Elke on-ear koptelefoon van Sony in ons aanbod weegt 150 gram of minder.1 Een van JBL weegt gemiddeld 161 gram, van 117 gram tot 231 gram.1,2 Alle on-ear koptelefoons wegen gemiddeld 144 gram, van 50 gram tot 296 gram.

Opvouwbaar is bij over-ear 71% van Sony en 90% van JBL, tegen 50% van alle over-ear koptelefoons met een opgave.1 Bij on-ear is dat 50% van Sony en 100% van JBL, tegen 44% van alle on-ear koptelefoons met een opgave.

Welke functies hebben Sony en JBL?

Een app heeft elke draadloze over-ear koptelefoon van beide merken in ons aanbod: 100% bij Sony en 100% bij JBL.1 Van alle draadloze over-ear koptelefoons met een opgave is dat 54%. Bij draadloze on-ear is dat 100% bij Sony en 100% bij JBL, tegen 59%.

De andere functies van beide merken naast alle koptelefoons van dezelfde draagwijze, telkens over de koptelefoons met een opgave over dat kenmerk:1

  • Microfoon: bij over-ear 79% van Sony en 100% van JBL, tegen 74%. Bij on-ear 75% van Sony en 100% van JBL, tegen 88%.
  • Hi-res audio: bij over-ear 50% van Sony en 78% van JBL, tegen 35%. Bij on-ear 25% van Sony en 50% van JBL, tegen 15%.
Kenmerken van Sony en JBL per draagwijze
KenmerkOver-ear, SonyOver-ear, JBLOn-ear, SonyOn-ear, JBL
Draadloos71%100%50%63%
Actieve noise cancelling71%80%0%38%
Multipoint (draadloos)80%90%100%80%
App (draadloos)100%100%100%100%
Snelladen (draadloos)80%100%100%100%
Ook met kabel (draadloos)100%80%50%60%
Microfoon79%100%75%100%
Opvouwbaar71%90%50%100%
Hi-res audio50%78%25%50%

Bron: productgegevens van 732 koptelefoons, 30 oktober 2026, ontdubbeld op merk en model: 14 over-ear en 4 on-ear van Sony, 10 over-ear en 8 on-ear van JBL; per kenmerk over de koptelefoons waarvan het kenmerk bekend is, de kenmerken met (draadloos) alleen over de draadloze. Draagwijze van enkele modellen volgens de fabrikant.

Lees verder: Koptelefoon met microfoon: waar let je op?

Sony en JBL op een rij

Sony en JBL in ons aanbod naast elkaar, per onderwerp en telkens bij dezelfde draagwijze:1,2,3

  • Draagwijze: over-ear 78% bij Sony en 56% bij JBL; on-ear 22% bij Sony en 44% bij JBL; geen open-ear bij beide.
  • Draadloos: bij over-ear 71% bij Sony en 100% bij JBL; bij on-ear 50% bij Sony en 63% bij JBL.
  • Accuduur: een draadloze over-ear koptelefoon van JBL speelt gemiddeld 72% langer dan een van Sony; met noise cancelling aan is dat 33%.
  • Actieve noise cancelling: bij over-ear 71% bij Sony en 80% bij JBL; bij on-ear 38% bij JBL, en er is geen Sony-koptelefoon met on-ear draagwijze en actieve noise cancelling in ons aanbod.
  • Gewicht: een over-ear koptelefoon van Sony weegt gemiddeld 12% minder dan een van JBL.
  • Ook met kabel: bij draadloze over-ear 100% bij Sony en 80% bij JBL; bij draadloze on-ear 50% bij Sony en 60% bij JBL.
  • Opvouwbaar: bij over-ear 71% bij Sony en 90% bij JBL; bij on-ear 50% bij Sony en 100% bij JBL.

Sony- en JBL-koptelefoons vergelijken

Sony en JBL hebben elk een eigen pagina met al hun koptelefoons en de prijzen per winkel. Op de pagina met alle koptelefoons vergelijk je Sony en JBL met de andere merken.

Op die pagina staan de prijzen van vandaag per winkel, en kun je filteren en sorteren.

Verder kijken

Meer over koptelefoons

Alle artikelen over koptelefoons in de kennisbank

Bronnen

  1. 1Match My Deal, Productgegevens van de koptelefoons in de prijsvergelijking, 30 oktober 2026, https://matchmydeal.nl/koptelefoons, opgehaald op 30 oktober 2026.
  2. 2JBL, Productpagina's van koptelefoons op jbl.com en het persbericht over de Tune-koptelefoons, 30 oktober 2026, https://www.jbl.com/LIVE670NC.html, opgehaald op 30 oktober 2026.
  3. 3Sony, Specificaties van koptelefoons op sony-asia.com, store.sony.com.my en store.sony.com.sg, 30 oktober 2026, https://www.sony-asia.com/headphones/products/wh-1000xx/spec, opgehaald op 30 oktober 2026.

Laatst bijgewerkt 31 oktober 2026

Klopt er iets niet? Dan horen we het graag; een bevestigde fout herstellen we binnen een werkdag.

Liever meteen vergelijken?