NieuwVerbind ChatGPT met de prijzen van Match My Deal

UitlegSamengesteld door de redactie van Match My Deal met hulp van AI · gecontroleerd door regisseur (gedelegeerd door de eigenaar) op 30 oktober 2026

Multipoint bluetooth: één koptelefoon op twee apparaten tegelijk

Deze tekst is op basis van onze productdata en de bronnen die onderaan staan vermeld, gecontroleerd tegen onze data op 30 oktober 2026.

In het kort

Met multipoint bluetooth is je koptelefoon met twee apparaten tegelijk verbonden, en 61% van de bluetooth koptelefoons met een opgave daarover heeft het.1,2 De cijfers in dit artikel komen uit de productgegevens van de koptelefoons die we vergelijken, op 30 oktober 2026.1 Een verbonden koptelefoon kan dan automatisch schakelen tussen die twee apparaten.2

Hoe werkt een multipoint koptelefoon?

Luister je muziek op je laptop en belt iemand naar je telefoon, dan kan een multipoint koptelefoon overschakelen naar dat gesprek.2

Wil je zelf wisselen van bron, dan stop je eerst de muziek of het geluid op het eerste apparaat.2

Lees verder: Koptelefoon met microfoon: waar let je op?

Hoeveel koptelefoons hebben multipoint?

Van de bluetooth koptelefoons met een opgave over multipoint heeft 61% het. In dezelfde selectie ligt het bij over-ear (59%) en on-ear (60%) dicht bij elkaar, bij open-ear is het 93%.1

In dezelfde selectie komt multipoint vaker voor samen met andere extra's:1

  • Actieve noise cancelling: 71% heeft multipoint, tegen 50% zonder actieve noise cancelling.
  • Bediening via een app: 82% heeft multipoint, tegen 35% zonder app.
  • Bluetoothversie: met bluetooth 5.3 of nieuwer heeft 73% multipoint, met een oudere versie 46%.
Multipoint per draagwijze en kenmerk
GroepMet multipoint
Over-ear59%
On-ear60%
Open-ear93%
Met actieve noise cancelling71%
Zonder actieve noise cancelling50%
Met bediening via een app82%
Zonder app35%
Bluetooth 5.3 of nieuwer73%
Ouder dan bluetooth 5.346%
Alle bluetooth koptelefoons61%

Bron: productgegevens van 311 bluetooth koptelefoonmodellen met een opgave voor multipoint (over-ear 201, on-ear 96, open-ear 14; 161 met en 150 zonder actieve noise cancelling; 154 met en 127 zonder app; 174 met bluetooth 5.3 of nieuwer en 131 ouder), 30 oktober 2026. Het aandeel is binnen de groep.

Lees verder: Over-ear of on-ear koptelefoon: wat is het verschil?

Lees verder: Noise cancelling koptelefoon: waar let je op?

Voor wie is multipoint handig?

Multipoint is handig als je vaak wisselt tussen twee apparaten, zoals een laptop voor je werk en je telefoon voor gesprekken.2 Bij koptelefoons voor werk en thuiswerken met een opgave over multipoint heeft 69% het.1

Wie belt, heeft een microfoon nodig. Van de koptelefoons met multipoint heeft 98% een microfoon en 61% actieve noise cancelling.1

Lees verder: Werken met een koptelefoon: waar let je op?

Hoe zet je multipoint aan?

Je koppelt de koptelefoon eerst met allebei de apparaten, en op een Android-telefoon zet je daarna multipoint aan in de instellingen. Zo gaat het op een Android-telefoon:2

  1. Zorg dat de koptelefoon al met allebei de apparaten gekoppeld is.
  2. Tik op je telefoon op Instellingen en dan op Verbonden apparaten.
  3. Tik naast de naam van de koptelefoon op Instellingen.
  4. Tik op Multipoint en zet Multipoint gebruiken aan.
  5. Verbind de koptelefoon met de twee apparaten waarop je wilt luisteren.

Dit werkt op een telefoon met Android 8 of hoger met Google Play-services.2

Lees verder: Koptelefoon koppelen: hoe verbind je hem met je telefoon of laptop?

Koptelefoons met multipoint vergelijken

Op de pagina met koptelefoons filter je op multipoint, op een microfoon en op koptelefoons voor werk. Je vergelijkt er de modellen en ziet de prijzen per winkel.

Meer over koptelefoons

Alle artikelen over koptelefoons in de kennisbank

Bronnen

  1. 1Match My Deal, Productgegevens van de koptelefoons in de prijsvergelijking, 30 oktober 2026, https://matchmydeal.nl/koptelefoons, opgehaald op 30 oktober 2026.
  2. 2Google, Multipoint-hoofdtelefoons instellen op je apparaten (Android Help), zonder datum, https://support.google.com/android/answer/12374042?hl=nl, opgehaald op 30 oktober 2026.

Laatst bijgewerkt 30 oktober 2026

Klopt er iets niet? Dan horen we het graag; een bevestigde fout herstellen we binnen een werkdag.

Liever meteen vergelijken?