NieuwVerbind ChatGPT met de prijzen van Match My Deal

UitlegSamengesteld door de redactie van Match My Deal met hulp van AI · gecontroleerd door regisseur (gedelegeerd door de eigenaar) op 30 oktober 2026

Is JBL een goed merk? JBL-koptelefoons in cijfers

Deze tekst is op basis van onze productdata en de bronnen die onderaan staan vermeld, gecontroleerd tegen onze data op 30 oktober 2026.

In het kort

Van de koptelefoons in ons aanbod is 2% een JBL-koptelefoon, als over-ear of on-ear.1,2 De cijfers in dit artikel komen uit de productgegevens van de koptelefoons die we vergelijken, op 30 oktober 2026. Een JBL-koptelefoon is vaker draadloos: 83%, tegen 52% van alle koptelefoons.1 Of JBL voor jou een goed merk is, hangt af van wat je belangrijk vindt in een koptelefoon.

Actieve noise cancelling heeft 80% van de over-ear koptelefoons van JBL, tegen 38% van alle over-ear koptelefoons.1,2 Een app heeft 100% van de draadloze over-ear koptelefoons van JBL, tegen 54% van alle draadloze over-ear koptelefoons.

Een draadloze on-ear koptelefoon van JBL kun je minder vaak ook met een kabel aansluiten: 60%, tegen 89% van alle draadloze on-ear koptelefoons.1 Bij de draadloze over-ear koptelefoons is dat 80% van JBL, tegen 97%. Er is geen JBL-koptelefoon met open-ear draagwijze in ons aanbod.

Welke koptelefoons heeft JBL: over-ear, on-ear of open-ear?

JBL heeft vooral over-ear koptelefoons: 56% van de JBL-koptelefoons, tegen 57% van alle koptelefoons.1,2 Zo verdelen de JBL-koptelefoons zich over de draagwijzen:

  • Over-ear: 56% bij JBL, tegen 57% bij alle koptelefoons.
  • On-ear: 44% bij JBL, tegen 40% bij alle koptelefoons.
  • Open-ear: geen JBL-koptelefoon met open-ear draagwijze in ons aanbod, tegen 3% bij alle koptelefoons.

Lees verder: Over-ear of on-ear koptelefoon: wat is het verschil?

Lees verder: Open-ear koptelefoon en beengeleiding: hoe werkt het?

Is een JBL-koptelefoon draadloos, met bluetooth?

Een draadloze JBL-koptelefoon is de regel: 83% van de JBL-koptelefoons is draadloos, tegen 52% van alle koptelefoons.1 Elke draadloze JBL-koptelefoon in ons aanbod werkt met bluetooth: 100%.

Bij de over-ear koptelefoons is 100% van JBL draadloos, tegen 56% van alle over-ear koptelefoons.1,2 Bij de on-ear koptelefoons is dat 63% van JBL, tegen 43%. De draadloze JBL-koptelefoons naast alle draadloze koptelefoons van dezelfde draagwijze:

  • Multipoint, twee apparaten tegelijk verbonden: 90% van de over-ear koptelefoons van JBL, tegen 59%. Bij on-ear is dat 80%, tegen 60%.
  • Snelladen: 100% van de over-ear koptelefoons van JBL, tegen 54%. Bij on-ear is dat 100%, tegen 39%.
  • Ook met kabel: 80% van de over-ear koptelefoons van JBL, tegen 97%. Bij on-ear is dat 60%, tegen 89%.

Lees verder: Draadloze koptelefoon: hoe werkt het en waar let je op?

Lees verder: Koptelefoon met draad of draadloos: wat past bij jou?

Lees verder: Koptelefoon koppelen: hoe verbind je hem met je telefoon of laptop?

Hoe lang gaat de accu van een draadloze JBL-koptelefoon mee?

Een draadloze over-ear koptelefoon van JBL speelt gemiddeld 67 uur op een volle accu, van 50 uur tot 80 uur.1,2 Alle draadloze over-ear koptelefoons spelen gemiddeld 47 uur, van 8 uur tot 120 uur.

Een draadloze on-ear koptelefoon van JBL speelt gemiddeld 74 uur, van 65 uur tot 80 uur.1,2 Alle draadloze on-ear koptelefoons spelen gemiddeld 39 uur, van 7 uur tot 100 uur.

Heeft een JBL-koptelefoon noise cancelling?

Een JBL-koptelefoon met over-ear draagwijze heeft vaker actieve noise cancelling: 80%, tegen 38% van alle over-ear koptelefoons.1,2 Bij de on-ear koptelefoons heeft 38% van JBL actieve noise cancelling, tegen 21% van alle on-ear koptelefoons.

Met noise cancelling aan speelt een over-ear koptelefoon van JBL gemiddeld 40 uur, van 28 uur tot 50 uur.1,2 Alle over-ear koptelefoons met noise cancelling spelen dan gemiddeld 38 uur, van 12 uur tot 80 uur.

Elke on-ear koptelefoon van JBL met actieve noise cancelling speelt in die stand 50 uur.1,2 Alle on-ear koptelefoons met noise cancelling spelen dan gemiddeld 40 uur, van 12 uur tot 65 uur.

Lees verder: Noise cancelling koptelefoon: waar let je op?

Lees verder: Wat is noise cancelling en hoe werkt het bij een koptelefoon?

Review van een JBL-koptelefoon: hoe verhouden de cijfers zich tot andere koptelefoons?

De vergelijking van de JBL-koptelefoons bevat alleen de gegevens van de koptelefoons en geen eigen test van ons.1 De tabel zet accuduur en gewicht van JBL per draagwijze tegenover alle koptelefoons van dezelfde draagwijze.1,2 Hoe een koptelefoon klinkt, hoe lang hij meegaat en wat anderen ervan vinden, staat er niet in.

Een over-ear koptelefoon van JBL weegt gemiddeld 253 gram, van 218 gram tot 278 gram.1,2 Alle over-ear koptelefoons wegen gemiddeld 264 gram, van 100 gram tot 451 gram. Een on-ear koptelefoon van JBL weegt gemiddeld 161 gram, van 117 gram tot 231 gram. Alle on-ear koptelefoons wegen gemiddeld 144 gram, van 50 gram tot 296 gram.

Hoe JBL zich verhoudt tot de andere merken, lees je bij de koptelefoonmerken.

JBL naast alle koptelefoons van dezelfde soort
SoortAccuduurAccuduur met noise cancellingGewicht
Over-ear, JBL67 uur50 uur tot 80 uur40 uur28 uur tot 50 uur253 gram218 gram tot 278 gram
Over-ear, alle merken47 uur8 uur tot 120 uur38 uur12 uur tot 80 uur264 gram100 gram tot 451 gram
On-ear, JBL74 uur65 uur tot 80 uur50 uur (elk model)161 gram117 gram tot 231 gram
On-ear, alle merken39 uur7 uur tot 100 uur40 uur12 uur tot 65 uur144 gram50 gram tot 296 gram

Bron: productgegevens van 732 koptelefoons, 30 oktober 2026, ontdubbeld op merk en model: 10 over-ear en 8 on-ear van JBL, 418 over-ear en 290 on-ear in totaal. Accuduur over de draadloze koptelefoons, met noise cancelling over de koptelefoons met actieve noise cancelling, telkens waar de waarde bekend is. Draagwijze, gewicht en accuduur van vijf JBL-modellen volgens de fabrikant. Uitschieters die de fabrikant niet bevestigt, tellen niet mee.

Welke functies heeft een JBL-koptelefoon?

Een app heeft 100% van de draadloze over-ear koptelefoons van JBL, tegen 54% van alle draadloze over-ear koptelefoons. Bij de draadloze on-ear koptelefoons van JBL is dat 100%, tegen 59% van alle draadloze on-ear koptelefoons.1 De andere functies van JBL naast alle koptelefoons van dezelfde draagwijze, telkens over de koptelefoons waarvan het kenmerk bekend is:

  • Microfoon: 100% van de over-ear koptelefoons van JBL, tegen 74%. Bij on-ear is dat 100%, tegen 88%.
  • Opvouwbaar: 90% van de over-ear koptelefoons van JBL, tegen 50%. Bij on-ear is dat 100%, tegen 44%.
  • Hi-res audio: 78% van de over-ear koptelefoons van JBL, tegen 35%. Bij on-ear is dat 50%, tegen 15%.

Van de JBL-koptelefoons is 17% bedoeld voor kinderen, tegen 3% van alle koptelefoons.1

Kenmerken van JBL naast dezelfde soort
KenmerkOver-ear, JBLOver-ear, alle merkenOn-ear, JBLOn-ear, alle merken
Draadloos100%56%63%43%
Actieve noise cancelling80%38%38%21%
Multipoint (draadloos)90%59%80%60%
App (draadloos)100%54%100%59%
Snelladen (draadloos)100%54%100%39%
Ook met kabel (draadloos)80%97%60%89%
Microfoon100%74%100%88%
Opvouwbaar90%50%100%44%
Hi-res audio78%35%50%15%

Bron: productgegevens van 732 koptelefoons, 30 oktober 2026, ontdubbeld op merk en model; per kenmerk over de koptelefoons waarvan het kenmerk bekend is, de kenmerken met (draadloos) alleen over de draadloze. Draagwijze van vijf JBL-modellen volgens de fabrikant.

Lees verder: Kinderkoptelefoon: waar let je op bij volume, maat en veiligheid?

Lees verder: Koptelefoon met microfoon: waar let je op?

Alle JBL-koptelefoons vergelijken

Alle JBL-koptelefoons staan op een eigen pagina, met de prijzen per winkel. Op de pagina met alle koptelefoons vergelijk je ze met de andere merken.

Meer over koptelefoons

Alle artikelen over koptelefoons in de kennisbank

Bronnen

  1. 1Match My Deal, Productgegevens van de koptelefoons in de prijsvergelijking, 30 oktober 2026, https://matchmydeal.nl/koptelefoons, opgehaald op 30 oktober 2026.
  2. 2JBL, Productpagina's van koptelefoons op jbl.com en het persbericht over de Tune-koptelefoons, 30 oktober 2026, https://www.jbl.com/LIVE670NC.html, opgehaald op 30 oktober 2026.

Laatst bijgewerkt 30 oktober 2026

Klopt er iets niet? Dan horen we het graag; een bevestigde fout herstellen we binnen een werkdag.

Liever meteen vergelijken?