NieuwVerbind ChatGPT met de prijzen van Match My Deal

UitlegSamengesteld door de redactie van Match My Deal met hulp van AI · gecontroleerd door regisseur (gedelegeerd door de eigenaar) op 30 oktober 2026

Is Sony een goed merk? Sony-koptelefoons in cijfers

Deze tekst is op basis van onze productdata en de bronnen die onderaan staan vermeld, gecontroleerd tegen onze data op 30 oktober 2026.

In het kort

Van de koptelefoons in ons aanbod is 2% een Sony-koptelefoon, als over-ear of on-ear. De cijfers in dit artikel komen uit de productgegevens van de koptelefoons die we vergelijken, op 30 oktober 2026. Een Sony-koptelefoon in ons aanbod is vaker draadloos: 67%, tegen 52% van alle koptelefoons.1 Of Sony voor jou een goed merk is, hangt af van wat je belangrijk vindt in een koptelefoon.

Actieve noise cancelling heeft 71% van de over-ear koptelefoons van Sony, tegen 38% van alle over-ear koptelefoons met een opgave over noise cancelling. Een app heeft 100% van de draadloze over-ear koptelefoons van Sony, tegen 54% van alle draadloze over-ear koptelefoons met een opgave over de app.1

Een draadloze over-ear koptelefoon van Sony in ons aanbod speelt gemiddeld korter op een volle accu: 39 uur, tegen 47 uur bij alle draadloze over-ear koptelefoons.1,2 Bij Sony loopt dat van 32 uur tot 50 uur. Bij alle draadloze over-ear koptelefoons is dat van 8 uur tot 120 uur.

Er is geen Sony-koptelefoon met on-ear draagwijze en actieve noise cancelling in ons aanbod.1 Er is geen Sony-koptelefoon met open-ear draagwijze in ons aanbod.

Welke koptelefoons heeft Sony: over-ear, on-ear of open-ear?

Sony heeft in ons aanbod vooral over-ear koptelefoons: 78% van de Sony-koptelefoons, tegen 57% van alle koptelefoons.1 De andere draagwijzen:

  • On-ear: 22% bij Sony, tegen 40% bij alle koptelefoons.
  • Open-ear: geen Sony-koptelefoon met open-ear draagwijze in ons aanbod, tegen 3% bij alle koptelefoons.

Lees verder: Over-ear of on-ear koptelefoon: wat is het verschil?

Lees verder: Open-ear koptelefoon en beengeleiding: hoe werkt het?

Is een Sony-koptelefoon draadloos, met bluetooth?

Een draadloze Sony-koptelefoon is in ons aanbod de regel: 67% van de Sony-koptelefoons is draadloos, tegen 52% van alle koptelefoons.1 Elke draadloze Sony-koptelefoon in ons aanbod werkt met bluetooth: 100%.

Bij de over-ear koptelefoons is 71% van Sony draadloos, tegen 56% van alle over-ear koptelefoons.1 Bij de on-ear koptelefoons is dat 50% van Sony, tegen 43%. Per draagwijze, telkens over de draadloze koptelefoons met een opgave over dat kenmerk:

  • Multipoint, twee apparaten tegelijk verbonden: 80% van de over-ear koptelefoons van Sony, tegen 59%. Bij on-ear is dat 100%, tegen 60%.
  • Snelladen: 80% van de over-ear koptelefoons van Sony, tegen 54%. Bij on-ear is dat 100%, tegen 39%.
  • Ook met kabel: 100% van de over-ear koptelefoons van Sony, tegen 97%. Bij on-ear is dat 50%, tegen 89%.

Lees verder: Draadloze koptelefoon: hoe werkt het en waar let je op?

Lees verder: Koptelefoon met draad of draadloos: wat past bij jou?

Lees verder: Multipoint bluetooth: één koptelefoon op twee apparaten tegelijk

Lees verder: Koptelefoon koppelen: hoe verbind je hem met je telefoon of laptop?

Hoe lang gaat de accu van een draadloze Sony-koptelefoon mee?

Een draadloze over-ear koptelefoon van Sony in ons aanbod speelt gemiddeld 39 uur op een volle accu, van 32 uur tot 50 uur.1,2 Alle draadloze over-ear koptelefoons spelen gemiddeld 47 uur, van 8 uur tot 120 uur.

Elke draadloze on-ear koptelefoon van Sony in ons aanbod speelt minstens 50 uur op een volle accu.1 Alle draadloze on-ear koptelefoons spelen gemiddeld 39 uur, van 7 uur tot 100 uur.

Lees verder: Koptelefoon opladen: hoe lang gaat de accu mee?

Heeft een Sony-koptelefoon noise cancelling?

Een Sony-koptelefoon met over-ear draagwijze heeft in ons aanbod vaker actieve noise cancelling: 71%, tegen 38% van alle over-ear koptelefoons met een opgave hierover. Er is geen Sony-koptelefoon met on-ear draagwijze en actieve noise cancelling in ons aanbod.1 Van alle on-ear koptelefoons met een opgave over noise cancelling heeft 21% het wel.

Met noise cancelling aan speelt een over-ear koptelefoon van Sony in ons aanbod gemiddeld 30 uur, van 24 uur tot 35 uur.1,2 Alle over-ear koptelefoons met noise cancelling spelen dan gemiddeld 38 uur, van 12 uur tot 80 uur.

Lees verder: Noise cancelling koptelefoon: waar let je op?

Lees verder: Wat is noise cancelling en hoe werkt het bij een koptelefoon?

Review van een Sony-koptelefoon: hoe verhouden de cijfers zich tot andere koptelefoons?

De vergelijking van de Sony-koptelefoons in ons aanbod bevat alleen de gegevens van de koptelefoons en geen eigen test van ons.1 Klank, levensduur en ervaringen van anderen staan er niet in.

Een over-ear koptelefoon van Sony in ons aanbod weegt gemiddeld 222 gram, van 120 gram tot 320 gram.1,2 Alle over-ear koptelefoons wegen gemiddeld 264 gram, van 100 gram tot 451 gram. Elke on-ear koptelefoon van Sony in ons aanbod weegt hooguit 150 gram. Alle on-ear koptelefoons wegen gemiddeld 144 gram, van 50 gram tot 296 gram.

Hoe Sony zich verhoudt tot de andere merken, lees je bij de koptelefoonmerken.

Sony naast alle koptelefoons van dezelfde soort
SoortAccuduurAccuduur met noise cancellingGewicht
Over-ear, Sony39 uur32 uur tot 50 uur30 uur24 uur tot 35 uur222 gram120 gram tot 320 gram
Over-ear, alle merken47 uur8 uur tot 120 uur38 uur12 uur tot 80 uur264 gram100 gram tot 451 gram
On-ear, Sonyminstens 50 uurgeen noise cancellinghooguit 150 gram
On-ear, alle merken39 uur7 uur tot 100 uur40 uur12 uur tot 65 uur144 gram50 gram tot 296 gram

Bron: productgegevens van 731 koptelefoons, 30 oktober 2026, ontdubbeld op merk en model: 14 over-ear en 4 on-ear van Sony, 417 over-ear en 290 on-ear in totaal. Accuduur over de draadloze koptelefoons, met noise cancelling over de koptelefoons met actieve noise cancelling, telkens waar de waarde bekend is. Bij Sony on-ear te weinig modellen voor een gemiddelde. Accuduur, gewicht of draagwijze van drie Sony-modellen bevestigd door de fabrikant. Uitschieters die de fabrikant niet bevestigt, tellen niet mee.

Lees verder: Sony of JBL: welke koptelefoon past bij jou?

Welke functies heeft een Sony-koptelefoon?

Een app heeft 100% van de draadloze over-ear koptelefoons van Sony, tegen 54% van alle draadloze over-ear koptelefoons met een opgave over de app. Bij on-ear is dat 100% van Sony, tegen 59% van alle draadloze on-ear koptelefoons met die opgave.1 Andere functies per draagwijze, telkens over de koptelefoons met een opgave over dat kenmerk:

  • Microfoon: 79% van de over-ear koptelefoons van Sony, tegen 74%. Bij on-ear is dat 75%, tegen 88%.
  • Opvouwbaar: 71% van de over-ear koptelefoons van Sony, tegen 50%. Bij on-ear is dat 50%, tegen 44%.
  • Hi-res audio: 50% van de over-ear koptelefoons van Sony, tegen 35%. Bij on-ear is dat 25%, tegen 15%.

Er is geen Sony-koptelefoon met kinderen als gebruiksdoel in ons aanbod.1 Van alle koptelefoons met een opgave over het gebruiksdoel is 3% bedoeld voor kinderen.

Kenmerken van Sony naast dezelfde soort
KenmerkOver-ear, SonyOver-ear, alle merkenOn-ear, SonyOn-ear, alle merken
Draadloos71%56%50%43%
Actieve noise cancelling71%38%0%21%
Multipoint (draadloos)80%59%100%60%
App (draadloos)100%54%100%59%
Snelladen (draadloos)80%54%100%39%
Ook met kabel (draadloos)100%97%50%89%
Microfoon79%74%75%88%
Opvouwbaar71%50%50%44%
Hi-res audio50%35%25%15%

Bron: productgegevens van 731 koptelefoons, 30 oktober 2026, ontdubbeld op merk en model; per kenmerk over de koptelefoons met een opgave over dat kenmerk, de kenmerken met (draadloos) alleen over de draadloze. Sony on-ear telt weinig modellen.

Lees verder: Kinderkoptelefoon: waar let je op bij volume, maat en veiligheid?

Lees verder: Koptelefoon met microfoon: waar let je op?

Alle Sony-koptelefoons vergelijken

Alle Sony-koptelefoons staan op een eigen pagina, met de prijzen per winkel. Op de pagina met alle koptelefoons vergelijk je ze met de andere merken.

Meer over koptelefoons

Alle artikelen over koptelefoons in de kennisbank

Bronnen

  1. 1Match My Deal, Productgegevens van de koptelefoons in de prijsvergelijking, 30 oktober 2026, https://matchmydeal.nl/koptelefoons, opgehaald op 30 oktober 2026.
  2. 2Sony, Specificaties van koptelefoons op sony-asia.com, store.sony.com.my en store.sony.com.sg, 30 oktober 2026, https://www.sony-asia.com/headphones/products/wh-1000xx/spec, opgehaald op 30 oktober 2026.

Laatst bijgewerkt 31 oktober 2026

Klopt er iets niet? Dan horen we het graag; een bevestigde fout herstellen we binnen een werkdag.

Liever meteen vergelijken?