NieuwVerbind ChatGPT met de prijzen van Match My Deal

UitlegSamengesteld door de redactie van Match My Deal met hulp van AI · gecontroleerd door regisseur (gedelegeerd door de eigenaar) op 30 oktober 2026

Telefoonmerken: wat zijn de verschillen?

Deze tekst is op basis van onze productdata en de bronnen die onderaan staan vermeld, gecontroleerd tegen onze data op 30 oktober 2026.

In het kort

Bij de telefoonmerken in ons aanbod heeft Samsung 25% van de modellen, Xiaomi 15% en Motorola 14%. De cijfers in dit artikel komen uit de productgegevens van de mobiele telefoons die we vergelijken, op 30 oktober 2026.1 Apple is het enige merk met iOS, op 11% van de smartphonemodellen. Welk merk bij jou past, hangt af van wat je belangrijk vindt in een telefoon.

De merken verschillen vooral in hoe vaak een kenmerk voorkomt. Een waterdichtheid van IP68 of IP69 heeft 56% van de telefoons waarvan het bekend is, maar per merk loopt dat ver uiteen.1 Dat geldt ook voor draadloos laden en voor hoe lang een telefoon updates krijgt. De tabellen zetten de merken naast elkaar, zonder winnaar.

Welke smartphonemerken zijn er?

De smartphonemerken met de meeste modellen in ons aanbod zijn Samsung, Xiaomi en Motorola: samen 54% van de modellen.1 Zo verdelen de modellen zich over de merken:

Lees verder: Is Samsung een goed merk? Samsung-telefoons in cijfers

Lees verder: Is Xiaomi een goed merk? Xiaomi-telefoons in cijfers

Lees verder: Is Motorola een goed merk? Motorola-telefoons in cijfers

Lees verder: Is Apple een goed merk? Apple-telefoons in cijfers

Lees verder: Is OPPO een goed merk? OPPO-telefoons in cijfers

Lees verder: Is HONOR een goed merk? HONOR-telefoons in cijfers

Lees verder: Is Google een goed merk? Google Pixel-telefoons in cijfers

Welke telefoonmerken hebben Android en welke iOS?

Alleen Apple maakt telefoons met iOS, het systeem van de iPhone: 11% van de smartphonemodellen in ons aanbod.1 Van de smartphonemodellen draait 88% op Android. Dat systeem gebruiken onder meer Samsung, Xiaomi, Motorola, OPPO en Google.

Lees verder: iPhone vs Android: wat is het verschil?

Lees verder: Samsung vs iPhone: wat zijn de verschillen?

Hoe verschillen telefoonmerken in netwerk, scherm en waterdichtheid?

Van de telefoons waarvan het netwerk bekend is, heeft 75% 5G.1 Een AMOLED- of OLED-scherm heeft 76% van de telefoons waarvan het schermtype bekend is.

Een waterdichtheid van IP68 of IP69 heeft 56% van de telefoons waarvan die bekend is.1 Draadloos laden kan bij 58% van de telefoons waarvan het bekend is. De tabel zet de merken naast elkaar.

Telefoonmerken naast elkaar: aanbod, netwerk, scherm en waterdichtheid
MerkAandeel modellen5GAMOLED of OLEDIP68 of IP69Draadloos laden
Samsung25%73%81%58%63%
Xiaomi15%72%75%55%29%
Motorola14%78%64%38%45%
Apple11%70%78%83%100%
OPPO7%92%83%67%31%
HONOR6%80%79%44%64%
Google4%100%100%85%92%
OnePlus3%78%100%50%29%
realme3%89%88%80%niet bekend
Huawei3%11%11%33%29%
Nothing2%100%100%17%60%
ZTE2%80%75%67%niet bekend
HMD0,9%33%niet bekend0%niet bekend
TCL0,9%67%niet bekendniet bekendniet bekend
Nokia0,9%33%niet bekend0%niet bekend
Alle telefoons100%75%76%56%58%

Bron: productgegevens van 1232 uitvoeringen in 324 telefoonmodellen, 2026-10-30. Per model telt de waarde die de meeste uitvoeringen dragen. Een aandeel geldt voor de modellen van het merk waarvan het kenmerk bekend is; onder drie modellen met een waarde staat niet bekend. Merken met minder dan drie modellen (Fairphone, vivo, Crosscall, HTC) staan niet apart in de tabel.

Lees verder: Samsung vs Xiaomi: welke telefoon past bij jou?

Lees verder: Waterdichte telefoon: wat betekenen IP68 en IP67?

Lees verder: AMOLED vs OLED of LCD: welk scherm heeft je telefoon?

Hoe lang krijg je updates en wat zegt het energielabel per merk?

Minstens 5 jaar software-updates krijgt 83% van alle telefoons waarvan het bekend is.1 Energieklasse A heeft 67% van de telefoons waarvan de energieklasse bekend is. Reparatieklasse A of B heeft 57% van de telefoons waarvan de reparatieklasse bekend is. Heeft een merk te weinig modellen met een waarde, dan staat er niet bekend.

Telefoonmerken naast elkaar: updates en EU-label
MerkUpdates 5 jaar of meerEnergieklasse AReparatieklasse A of B
Samsung83%48%9%
Xiaomi42%niet bekendniet bekend
Motorola94%84%100%
Apple100%42%0%
OPPO89%100%100%
HONOR100%54%54%
Google100%niet bekendniet bekend
OnePlus83%niet bekendniet bekend
realme100%100%67%
Huaweiniet bekendniet bekendniet bekend
Nothing100%niet bekendniet bekend
ZTEniet bekendniet bekendniet bekend
HMD0%niet bekendniet bekend
TCLniet bekendniet bekendniet bekend
Nokianiet bekendniet bekendniet bekend
Alle telefoons83%67%57%

Bron: productgegevens van 1232 uitvoeringen in 324 telefoonmodellen, 2026-10-30. Per model telt de waarde die de meeste uitvoeringen dragen. Een aandeel geldt voor de modellen van het merk waarvan het kenmerk bekend is; onder drie modellen met een waarde staat niet bekend. Merken met minder dan drie modellen (Fairphone, vivo, Crosscall, HTC) staan niet apart in de tabel. Energieklasse en reparatieklasse alleen over de modellen met een EU-label.

Lees verder: Updates van je telefoon: hoe lang krijg je ze?

Lees verder: Energielabel van een telefoon: wat staat erop?

Telefoonmerken vergelijken

Op de pagina met alle mobiele telefoons filter je op merk en zie je de prijzen per winkel. Elk merk heeft ook een eigen pagina met al zijn modellen.

Op die pagina staan de prijzen van vandaag per winkel, en kun je filteren en sorteren.

Verder kijken

Meer over mobiele telefoons

Alle artikelen over mobiele telefoons in de kennisbank

Bronnen

  1. 1Match My Deal, Productgegevens van de mobiele telefoons in de prijsvergelijking, 30 oktober 2026, https://matchmydeal.nl/mobiele-telefoons, opgehaald op 30 oktober 2026.

Laatst bijgewerkt 31 oktober 2026

Klopt er iets niet? Dan horen we het graag; een bevestigde fout herstellen we binnen een werkdag.

Liever meteen vergelijken?