NieuwVerbind ChatGPT met de prijzen van Match My Deal

UitlegSamengesteld door de redactie van Match My Deal met hulp van AI · gecontroleerd door regisseur (gedelegeerd door de eigenaar) op 30 oktober 2026

Draadloos opladen: welke telefoons kunnen het?

Deze tekst is op basis van onze productdata en de bronnen die onderaan staan vermeld, gecontroleerd tegen onze data op 30 oktober 2026.

In het kort

58% van de smartphones kan draadloos opladen: je legt de telefoon op een oplader in plaats van er een kabel in te steken. De cijfers in dit artikel komen uit de productgegevens van de mobiele telefoons die we vergelijken, op 30 oktober 2026.1

Een draadloze oplader heeft elektromagnetische spoelen, en een telefoon die draadloos laadt ook. Voor draadloos opladen heb je een oplader met Qi nodig.4

Welke telefoons kunnen draadloos opladen?

Draadloos opladen kan bij 100% van de iPhones en bij 51% van de Android-telefoons. Bij opvouwbare telefoons is dat 100%.1 Per merk verschilt het veel, zie de tabel.

Draadloos opladen per merk
MerkModellen met draadloos opladen
Apple100%
Google92%
Samsung63%
HONOR64%
Nothing60%
Motorola45%
OPPO31%
Xiaomi29%
OnePlus29%

Bron: Match My Deal, productgegevens van 214 smartphonemodellen met een bekende waarde in de prijsvergelijking, peildatum 30 oktober 2026 (bron 1). Alleen merken met minstens vijf modellen met een bekende waarde; per model de waarde van de meeste uitvoeringen.

Kan een Samsung draadloos opladen?

Draadloos opladen kan bij Samsung bij 63% van de modellen, en het hangt af van de serie.1

  • Galaxy S: 100% van de modellen laadt draadloos.
  • Galaxy Z: 100%, dat zijn de opvouwbare modellen.
  • Galaxy A: 0%.

Lees verder: Is Samsung een goed merk? Samsung-telefoons in cijfers

Kan een iPhone draadloos opladen?

Draadloos opladen kan bij een iPhone vanaf de iPhone 8.2 Daardoor kan 100% van de iPhones die we vergelijken het.1 Je legt de iPhone met het scherm naar boven op de oplader.2

Wat is Qi opladen?

Qi opladen is draadloos opladen met Qi, een open en universele standaard van het Wireless Power Consortium.2 Een oplader met Qi2 of MagSafe laadt een iPhone sneller draadloos op. Een oplader met Qi1 geeft minder dan 10 W.3

Zit er tijdens het draadloos laden iets in de poort van een iPhone, zoals een koptelefoon, dan laadt hij met hooguit 7,5 W.3

Heeft elke smartphone draadloos opladen?

Nee, draadloos opladen hangt sterk samen met de prestatieklasse van de chip. In de klasse Topklasse heeft 98% het, in de klasse Basis 23%.1

  • Basis en Vlot: 23% en 17%.
  • Ruim: 55%.
  • Krachtig en Topklasse: 83% en 98%.
Draadloos opladen per prestatieklasse
PrestatieklasseModellen met draadloos opladen
1: Basis23%
2: Vlot17%
3: Ruim55%
4: Krachtig83%
5: Topklasse98%

Bron: Match My Deal, productgegevens van 214 smartphonemodellen in de prijsvergelijking, peildatum 30 oktober 2026 (bron 1). De prestatieklasse van de chip loopt van 1 (Basis) tot 5 (Topklasse).

Lees verder: Snelladen: hoeveel watt laadt een telefoon?

Kun je draadloos opladen met een hoesje?

Bij een Samsung-telefoon hoeft het hoesje er niet af.4 Laadt een iPhone niet of langzaam met een dik hoesje, een metalen hoesje of een batterijhoesje, haal het hoesje dan eraf.2 Hoe snel een telefoon draadloos laadt, verschilt per model.4

Telefoons met draadloos opladen vergelijken

Op de pagina met mobiele telefoons filter je op draadloos opladen en vergelijk je de modellen. Daar staan ook de prijzen per winkel.

Op die pagina staan de prijzen van vandaag per winkel, en kun je filteren en sorteren.

Verder kijken

Meer over mobiele telefoons

Alle artikelen over mobiele telefoons in de kennisbank

Bronnen

  1. 1Match My Deal, Productgegevens van de mobiele telefoons in de prijsvergelijking, 30 oktober 2026, https://matchmydeal.nl/mobiele-telefoons, opgehaald op 30 oktober 2026.
  2. 2Apple, How to wirelessly charge your iPhone, 24 april 2024, https://support.apple.com/en-us/108377, opgehaald op 30 oktober 2026.
  3. 3Apple, About iPhone charge speeds, 16 maart 2026, https://support.apple.com/en-us/120619, opgehaald op 30 oktober 2026.
  4. 4Samsung, Telefoon draadloos opladen: dit moet je weten, 20 februari 2024, https://www.samsung.com/nl/samsung-and-you/draadloos-opladen-samsung-telefoon/, opgehaald op 30 oktober 2026.

Laatst bijgewerkt 31 oktober 2026

Klopt er iets niet? Dan horen we het graag; een bevestigde fout herstellen we binnen een werkdag.

Liever meteen vergelijken?