NieuwVerbind ChatGPT met de prijzen van Match My Deal

UitlegMet AI gemaakt uit onze data · automatisch gecontroleerd op 23 oktober 2026

Wasmachine met stoomfunctie: wat doet het?

Deze tekst is op basis van onze productdata en de bronnen die onderaan staan vermeld, gecontroleerd tegen onze data op 23 oktober 2026.

In het kort

Een wasmachine met stoomfunctie vermindert kreukels en geurtjes, en van de wasmachines waarvan het bekend is, heeft 93% er een.1,3,5 De cijfers in dit artikel komen uit de productgegevens van de wasmachines, drogers en wasdroogcombinaties die we vergelijken, op 23 oktober 2026.1 Bij de ene wasmachine is stoom een optie bij een programma, bij de andere een eigen programma.3,6 De meeste wasmachines met stoom hebben een stoomprogramma om strijkwerk te verminderen: 65%.1

Wat betekent een wasmachine met stoom?

Een stoomwasmachine is een wasmachine die met stoom kreukels en geurtjes in kleding vermindert.3,5 De stoom maakt de was ook zachter.4 Bij de ene wasmachine is stoom een optie: die zet je bij bepaalde programma's aan of uit.6 Bij de andere is stoom een eigen programma.3

Het moment van de stoom hangt af van de wasmachine en de functie. Dat kan tijdens het wassen zijn, aan het eind van het wasprogramma of pas na het centrifugeren.3,6,7 Er zijn ook stoomprogramma's voor droge kleding, tegen kreukels.3,4

Een wasmachine met stoom kan meer dan één soort stoomprogramma hebben. Zo vaak komt elke soort voor bij de wasmachines met stoom waarvan de soort bekend is:1

  • Minder strijkwerk: 65% heeft een stoomprogramma om strijkwerk te verminderen.
  • Hygiënisch: 58% heeft een hygiënisch stoomprogramma.
  • Opfrissen: 43% heeft een programma om kleding met stoom op te frissen.
  • Alle drie: 15% heeft alle drie de soorten.

Hoeveel wasmachines hebben een stoomfunctie?

Van de wasmachines waarvan het bekend is, heeft 93% een stoomfunctie, en bij een vrijstaande voorlader is dat 95%.1,2 Die vul je aan de voorkant en hij staat los, niet ingebouwd.

Bij vrijstaande voorladers geldt: hoe groter de trommel, hoe vaker er stoom op zit.1,2

  • Tot en met 7 kg: 83% heeft stoom.
  • 8 kg: 93% heeft stoom.
  • 9 kg: 97% heeft stoom.
  • Vanaf 10 kg: 98% heeft stoom.

De tabel zet per soort apparaat naast elkaar hoe vaak er een stoomfunctie op zit.1,2

Wasmachines, drogers en wasdroogcombinaties met een stoomfunctie
SoortMet stoomfunctie
Vrijstaande voorlader95%
Bovenlader60%
Inbouwwasmachine25%
Alle wasmachines93%
Wasdroogcombinatie91%
Droger24%

Bron: productgegevens van 470 wasmachines (452 vrijstaande voorladers, 10 bovenladers, 8 inbouwwasmachines), 95 wasdroogcombinaties en 232 drogers waarvan bekend is of ze een stoomfunctie hebben, 23 oktober 2026; de bouwvorm volgens de fabrikant (EPREL).

Lees verder: Vulgewicht van een wasmachine: hoeveel kg heb je nodig?

Lees verder: Voorlader of bovenlader wasmachine: wat is het verschil?

Welk merk wasmachine heeft een stoomfunctie?

Van de 10 merken met de meeste wasmachines hebben Beko, Heinner, Hisense en LG een stoomfunctie op elke vrijstaande voorlader waarvan het bekend is. De cijfers per merk gaan over vrijstaande voorladers, zodat je merken op hetzelfde soort wasmachine vergelijkt. Van de vrijstaande voorladers van Hisense waarvan het bekend is, heeft 100% een stoomfunctie.1,2

Bij Siemens heeft 98% van de vrijstaande voorladers stoom, bij Samsung 97% en bij AEG 95%. Bij Miele is dat 93% en bij Whirlpool 91%. Van de 10 merken heeft Bosch het minst vaak een stoomfunctie: 86%.1,2

Een aandeel zegt alleen hoe vaak een merk een stoomfunctie heeft. Hoe goed die werkt, staat niet in de cijfers.

De tabel toont per merk hoe vaak een vrijstaande voorlader een stoomfunctie heeft.1,2

Vrijstaande voorladers met een stoomfunctie, per merk
MerkMet stoomfunctie
AEG95%
Bosch86%
Samsung97%
Siemens98%
Heinner100%
LG100%
Beko100%
Whirlpool91%
Miele93%
Hisense100%
Alle vrijstaande voorladers95%

Bron: productgegevens van 452 vrijstaande voorladers waarvan bekend is of ze een stoomfunctie hebben, van de tien merken met de meeste wasmachines en de andere merken samen, 23 oktober 2026; de bouwvorm volgens de fabrikant (EPREL).

Lees verder: Wasmachinemerken: wat zijn de verschillen?

Moet je een stoomfunctie op je wasmachine hebben?

Of je een stoomfunctie op je wasmachine nodig hebt, zeggen de cijfers niet. Een wasmachine zonder stoomfunctie komt wel weinig voor: van de wasmachines waarvan het bekend is, heeft 7% er geen.1

Van de wasmachines zonder stoomfunctie heeft 74% een trommel van 8 kg of kleiner. Ook is 32% van de wasmachines zonder stoomfunctie een inbouwwasmachine of een bovenlader.1,2 Een inbouwwasmachine bouw je in een kast, een bovenlader vul je aan de bovenkant.

Zoek je een inbouwwasmachine of een bovenlader, dan is een stoomfunctie minder gewoon. Van de inbouwwasmachines waarvan het bekend is, heeft 25% er een, van de bovenladers 60%.1,2

Lees verder: Wasmachine kopen: waar let je op?

Wat is een droger met stoomfunctie?

Een droger met stoomfunctie haalt met stoom kreukels en geuren uit kleding: de stoom dringt door de stof.9 Zo'n droger kun je op de koudwaterkraan aansluiten, en hij krijgt alleen bij het stoomprogramma water.8

Een stoomfunctie is bij een droger veel minder gewoon dan bij een wasmachine. Van de drogers waarvan het bekend is, heeft 24% er een, tegen 93% van de wasmachines. Bij een wasdroogcombinatie, een wasmachine en droger in één, is dat 91%.1

Lees verder: Wasmachine en droger of wasdroogcombinatie?

Alle wasmachines met stoomfunctie vergelijken

Alle wasmachines met stoomfunctie vergelijk en filter je op één pagina, met de prijzen per winkel. Drogers en wasdroogcombinaties met stoom hebben een eigen pagina.

Op die pagina staan de prijzen van vandaag per winkel, en kun je filteren en sorteren.

Verder kijken

Ook handig

Meer over wasmachines

Alle artikelen over wasmachines in de kennisbank

Bronnen

  1. 1Match My Deal, Productgegevens van de wasmachines, drogers en wasdroogcombinaties in de prijsvergelijking, 23 oktober 2026, https://matchmydeal.nl/wasmachines, opgehaald op 23 oktober 2026.
  2. 2Europese Commissie (EPREL), Productdatabase energielabel, registraties van wasmachines door de fabrikanten, 23 oktober 2026, https://eprel.ec.europa.eu/screen/product/washingmachines2019, opgehaald op 23 oktober 2026.
  3. 3Bosch, Serie 6 en 8 Wasmachines, geen datum op de pagina, https://www.bosch-home.nl/producten/wasmachines-en-drogers/wasmachines/serie-6-8-wasmachines, opgehaald op 23 oktober 2026.
  4. 4Siemens, iQ700-wasmachine: vooruitgang in elk detail, geen datum op de pagina, https://www.siemens-home.bsh-group.com/nl/inspiratie/innovatie/noviteiten/iq700/wasmachines, opgehaald op 23 oktober 2026.
  5. 5LG Electronics, Coretech : Wasmachine | LG Benelux Nederlands, geen datum op de pagina, https://www.lg.com/nl/washing-machines/steam/, opgehaald op 23 oktober 2026.
  6. 6LG Electronics, [LG Voorlader Wasmachine] Hoe werkt de Steam-functie?, geen eenduidige datum op de pagina, https://www.lg.com/nl/ondersteuning/product-ondersteuning/troubleshoot/help-library/cs-CT52008652-20155027833384/, opgehaald op 23 oktober 2026.
  7. 7LG Electronics, Alles wat je over LG wasmachines moet weten, geen datum op de pagina, https://www.lg.com/nl/lg-experience/tech-hub/essentiele-vragen-over-de-lg-wasmachine-beantwoord/, opgehaald op 23 oktober 2026.
  8. 8LG Electronics, [LG droger installatie] [Stoom TROMM] Ik wil graag de watertoevoerslang aansluiten., geen eenduidige datum op de pagina, https://www.lg.com/nl/ondersteuning/product-ondersteuning/CT32016322-20153409013710, opgehaald op 23 oktober 2026.
  9. 9LG Electronics, [LG stoomdroger] Wanneer en hoe wordt stoom geïnjecteerd?, 30 oktober 2025, https://www.lg.com/nl/ondersteuning/product-ondersteuning/troubleshoot/help-library/cs-CT52008652-20154159919988/, opgehaald op 23 oktober 2026.

Laatst bijgewerkt 24 oktober 2026

Klopt er iets niet? Dan horen we het graag; een bevestigde fout herstellen we binnen een werkdag.

Liever meteen vergelijken?