NieuwVerbind ChatGPT met de prijzen van Match My Deal

UitlegMet AI gemaakt uit onze data · automatisch gecontroleerd op 25 oktober 2026

Wasdroogcombinatie met wifi of app: wat kun je ermee?

Deze tekst is op basis van onze productdata en de bronnen die onderaan staan vermeld, gecontroleerd tegen onze data op 25 oktober 2026.

In het kort

Een wasdroogcombinatie met app bedien je met een app op je smartphone of tablet; van de wasdroogcombinaties waarvan het bekend is, heeft 52% er een.1,5,13 De cijfers in dit artikel komen uit de productgegevens van de wasdroogcombinaties die we vergelijken, op 25 oktober 2026.1 De app verbindt via je wifi met de wasdroogcombinatie, en bij sommige via bluetooth.3,4,5,13 Bij een vrijstaande heeft 55% een app, vaker bij een grote trommel: tot en met 8 kg 31%, vanaf 11 kg 89%.1

Wat kan een slimme wasdroogcombinatie?

Een slimme wasdroogcombinatie bedien je bij sommige merken met de app op afstand.11 Bij sommige start je op afstand een programma en volg je hoe ver het is.5,8,14

Wat de app verder kan, verschilt per merk en per model. Bij sommige wasdroogcombinaties kan de app dit:

  • Extra programma's: je krijgt via de app programma's die niet op het apparaat zelf staan.11
  • Instellingen: je past instellingen en programma's aan in de app en stuurt ze naar het apparaat, met tips erbij.2
  • Onderhoud: de app meldt wanneer een onderdeel aan vervanging toe is.10
  • Storing: de klantenservice ziet via de app op afstand wat er mis is, of de app helpt je bij een storing.6,8
  • Dosering: de automatische dosering van het wasmiddel stel je in de app in.4

Van de wasdroogcombinaties met app doseert 62% ook zelf het wasmiddel, bij de wasdroogcombinaties waarvan het bekend is. Van die zonder app is dat 15%.1

Wat heb je nodig voor een wasdroogcombinatie met wifi?

Voor een wasdroogcombinatie met wifi heb je een smartphone of tablet met de app nodig, en een wifirouter thuis.5,13 In de app maak je een account aan en verbind je de wasdroogcombinatie.6,7,13 Daarvoor heb je de naam en het wachtwoord van je wifinetwerk nodig.13

Bij sommige merken let je ook op deze punten:

  • Beveiligd netwerk: je wifinetwerk moet beveiligd zijn, anders kun je de wasdroogcombinatie niet aanmelden.6
  • Wifiband: je sluit de wasdroogcombinatie liefst aan op de band van 2,4 GHz van je router, en sommige apparaten verbinden alleen via die band.5,12
  • Starten op afstand: dat zet je eerst aan op de wasdroogcombinatie zelf, nadat je de deur hebt gesloten.5,14
  • Offline: je kunt hem ook offline laten, en dan verstuurt hij geen gegevens.5

Niet elke wasdroogcombinatie met app gebruikt wifi. Bij sommige verbind je hem via bluetooth, een draadloze verbinding zonder wifi, met je smartphone, nadat je de app hebt ingesteld.3,4

Hoeveel wasdroogcombinaties hebben een app?

Van de wasdroogcombinaties waarvan het bekend is, kun je 52% met een app bedienen. Bij een vrijstaande is dat 55%, en van de inbouwmodellen waarvan het bekend is 0%.1

Hoe groter de trommel, hoe vaker er een app op zit. Het wasgewicht is hoeveel was je in één keer wast. Bij de vrijstaande heeft tot en met 8 kg 31% een app, en bij 9 kg 58%. Bij 10 kg of een halve kilo meer is dat 64%, en vanaf 11 kg 89%.1

In de tabel zie je per wasgewicht hoe vaak een vrijstaande wasdroogcombinatie een app heeft.1

Wasdroogcombinaties met app-bediening, per wasgewicht
WasgewichtMet app
Tot en met 8 kg31%
9 kg58%
10 of 10,5 kg64%
11 kg of meer89%
Alle vrijstaande55%

Bron: productgegevens van 93 vrijstaande wasdroogcombinaties waarvan bekend is of je ze met een app kunt bedienen (26 tot en met 8 kg, 33 van 9 kg, 25 van 10 of 10,5 kg, 9 van 11 kg of meer), 25 oktober 2026.

Welke merken hebben een wasdroogcombinatie met app?

Bij elk van de 9 merken met de meeste wasdroogcombinaties is er minstens één vrijstaande wasdroogcombinatie met app. Hoe vaak verschilt sterk: van de vrijstaande wasdroogcombinaties van die merken waarvan het bekend is, heeft Whirlpool het laagste aandeel met app.1

Per merk heeft dit aandeel van de vrijstaande wasdroogcombinaties een app: AEG 35%, Beko 100%, Bosch 31%, Hisense 100% en LG 88%. Bij Miele is dat 100%, bij Samsung 82%, bij Siemens 40% en bij Whirlpool 14%.1

Ook bij Candy is er een met app. Bij ChiQ, Frilec en Wisberg is er geen met app.1 Een aandeel zegt hoe vaak een merk een app op de wasdroogcombinatie zet, niet hoe goed die app werkt.

In de tabel zie je per merk hoe vaak een vrijstaande wasdroogcombinatie een app heeft.1

Met deze app bedien je een wasdroogcombinatie van deze merken:

  • AEG: de app van AEG.2
  • Beko: bij sommige wasdroogcombinaties HomeWhiz, met een verbinding via bluetooth.3
  • Bosch: Home Connect.7
  • LG: ThinQ.8
  • Miele: de app van Miele.9
  • Samsung: bij sommige wasdroogcombinaties SmartThings.10
  • Siemens: ook Home Connect.11
Wasdroogcombinaties met app-bediening, per merk
MerkMet app
AEG35%
Beko100%
Bosch31%
Hisense100%
LG88%
Miele100%
Samsung82%
Siemens40%
Whirlpool14%
Alle vrijstaande55%

Bron: productgegevens van 93 vrijstaande wasdroogcombinaties waarvan bekend is of je ze met een app kunt bedienen, 25 oktober 2026, per merk met minstens drie vrijstaande wasdroogcombinaties met een bekende waarde; de regel Alle vrijstaande telt elk merk mee.

Wat is een LG ThinQ wasdroogcombinatie?

Een LG ThinQ wasdroogcombinatie is een wasdroogcombinatie van LG die je met de app ThinQ bedient.8 Van de vrijstaande LG wasdroogcombinaties waarvan het bekend is, heeft 88% een app.1

Bij sommige LG wasdroogcombinaties start je met ThinQ een programma op afstand, volg je hoe ver het is en krijg je hulp bij een storing.8

Alle wasdroogcombinaties met app vergelijken

Op de pagina met alle wasdroogcombinaties met app-bediening vergelijk je de modellen en zie je de prijzen per winkel. Je kunt daar ook per merk filteren.

Ook handig

Meer over wasdroogcombinaties

Alle artikelen over wasdroogcombinaties in de kennisbank

Bronnen

  1. 1Match My Deal, Productgegevens van de wasdroogcombinaties in de prijsvergelijking, 25 oktober 2026, https://matchmydeal.nl/wasdroogcombinaties, opgehaald op 25 oktober 2026.
  2. 2AEG, Welke was/droogcombinatie moet ik kopen? | AEG, geen datum, https://www.aeg.nl/care/discover/buying-guides/welke-was-droogcombinatie-moet-ik-kopen/, opgehaald op 25 oktober 2026.
  3. 3Beko, Beko B5DT59442W | 9 kg vrijstaande was-droogcombinatie, geen datum, https://www.beko.com/nl-nl/producten/vrijstaande-combi-was-droog/9-kg-wassen-6-kg-drogen-1400-tpm-tpm-vrijstaande-combi-was-droog-b5dt59442w, opgehaald op 25 oktober 2026.
  4. 4Beko, Gebruiksaanwijzing B5DT510446W, geen datum, https://www.beko.com/content/dam/belgium-be-aem/belgium-be-aemProductCatalog/product-documents/7178588400-B5DT510446W/nl-NL-7178588400-MDM2-USER-MANUAL-FILE-nl-NL.pdf, opgehaald op 25 oktober 2026.
  5. 5Bosch, Bosch huishoudapparaten met Home Connect - FAQ, geen datum, https://www.bosch-home.nl/bosch-ontdekken/home-connect/faq, opgehaald op 25 oktober 2026.
  6. 6Bosch, Slimme wasmachines en drogers | Bosch, geen datum, https://www.bosch-home.nl/bosch-ontdekken/home-connect/wasmachines-en-drogers, opgehaald op 25 oktober 2026.
  7. 7Bosch, Was-Droogcombinaties Productoverzicht | Bosch, geen datum, https://www.bosch-home.nl/productoverzicht/wasmachines-en-drogers/was-droogcombinaties, opgehaald op 25 oktober 2026.
  8. 8LG Electronics, 11/6kg Was-droogcombinatie Wit | HPWD116A | LG Nederland, geen datum, https://www.lg.com/nl/wasmachines-en-drogers/was-droogcombi/hpwd116a/, opgehaald op 25 oktober 2026.
  9. 9Miele, Was- en droogcombinatie - Miele Was- en droogcombinatie online, geen datum, https://www.miele.nl/category/1015697/was-en-droogcombinatie, opgehaald op 25 oktober 2026.
  10. 10Samsung, Bespoke AI Was-droogcombinatie kopen | 9000-serie WD18DB8995BZT2 | Samsung NL, geen datum, https://www.samsung.com/nl/washers-and-dryers/washer-dryer-combo/bespoke-ai-laundry-combo-all-in-one-combo-combo-all-in-one-combo-super-speed-18kg-gray-wd18db8995bzt2/, opgehaald op 25 oktober 2026.
  11. 11Siemens, Was-droogcombinaties | Siemens, geen datum, https://www.siemens-home.bsh-group.com/nl/producten/wassen-drogen/was-droogcombinatie, opgehaald op 25 oktober 2026.
  12. 12Siemens, Slimme Siemens wasmachines en drogers met Home Connect, geen datum, https://www.siemens-home.bsh-group.com/nl/producten/wassen-drogen/slimme-wasmachines-drogers, opgehaald op 25 oktober 2026.
  13. 13Siemens, Verbinden met Home Connect, geen datum, https://www.siemens-home.bsh-group.com/nl/inspiratie/innovatie/home-connect/verbinden, opgehaald op 25 oktober 2026.
  14. 14Siemens, Veelgestelde vragen over Home Connect, geen datum, https://www.siemens-home.bsh-group.com/nl/producten/home-connect/veelgestelde-vragen, opgehaald op 25 oktober 2026.

Laatst bijgewerkt 25 oktober 2026

Klopt er iets niet? Dan horen we het graag; een bevestigde fout herstellen we binnen een werkdag.

Liever meteen vergelijken?