NieuwVerbind ChatGPT met de prijzen van Match My Deal

UitlegSamengesteld door de redactie van Match My Deal met hulp van AI · gecontroleerd door regisseur (gedelegeerd door de eigenaar) op 30 oktober 2026

Stroomverbruik magnetron: hoeveel stroom verbruikt hij?

Deze tekst is op basis van onze productdata en de bronnen die onderaan staan vermeld, gecontroleerd tegen onze data op 30 oktober 2026.

In het kort

Het stroomverbruik van een magnetron is op de hoogste stand gemiddeld 1.773 W, van 1.020 W tot 3.600 W.1,2 De cijfers in dit artikel komen uit de productgegevens van de magnetrons die we vergelijken, op 30 oktober 2026. Dat is de aansluitwaarde: het meeste wat een magnetron uit het stopcontact haalt, bij een combimagnetron met hetelucht of grill erbij.1

Tien minuten op die hoogste stand is gemiddeld 0,3 kWh stroom, van 0,17 kWh tot 0,6 kWh.1 Met het stroomtarief van juli 2026 kost dat gemiddeld € 0,08, van € 0,04 tot € 0,15.1,5

Hoeveel stroom verbruikt een magnetron?

Hoeveel stroom een magnetron verbruikt, hangt vooral af van de soort.1 Op de hoogste stand trekt hij zoveel stroom uit het stopcontact:1,2

  • Solo magnetron: gemiddeld 1.253 W, van 1.020 W tot 1.650 W.
  • Grillmagnetron: gemiddeld 1.461 W, van 1.050 W tot 2.400 W.
  • Combimagnetron: gemiddeld 2.601 W, van 1.400 W tot 3.600 W, met hetelucht of grill erbij.

Een solo magnetron gebruikt alleen de magnetron: tien minuten op vol vermogen kost € 0,05, bij € 0,26 per kWh.1,5 Een combimagnetron haalt zijn hoogste verbruik pas als hetelucht of grill meedoet. Hetelucht vraagt bij een combimagnetron gemiddeld 1.948 W, van 1.100 W tot 2.700 W.1 Tien minuten op die hoogste stand kost gemiddeld € 0,11.1,5

In de tabel zie je per soort het hoogste verbruik, wat tien minuten daarop vraagt en wat dat kost.1,5

Hoogste stroomverbruik per soort magnetron, tien minuten op de hoogste stand
SoortAansluitwaarde (hoogste verbruik): gemiddeld, met de laagste en de hoogsteVerbruik in tien minutenKosten van tien minuten
Solo magnetron1.253 W1.020 W tot 1.650 W0,21 kWh0,17 kWh tot 0,28 kWh€ 0,05€ 0,04 tot € 0,07
Grillmagnetron1.461 W1.050 W tot 2.400 W0,24 kWh0,18 kWh tot 0,40 kWh€ 0,06€ 0,04 tot € 0,10
Combimagnetron, met hetelucht of grill2.601 W1.400 W tot 3.600 W0,43 kWh0,23 kWh tot 0,60 kWh€ 0,11€ 0,06 tot € 0,15
Alle magnetrons1.773 W1.020 W tot 3.600 W0,30 kWh0,17 kWh tot 0,60 kWh€ 0,08€ 0,04 tot € 0,15

Bron: productgegevens van 223 magnetrons met een bekende aansluitwaarde, met de opgave van de fabrikant waar die afwijkt, 30 oktober 2026; stroomprijs CBS, juli 2026 (€ 0,26 per kWh, gerekend met € 0,25555). Bij een combimagnetron is de aansluitwaarde het verbruik met hetelucht of grill erbij.

Wat is het verschil tussen watt en stroomverbruik?

Het vermogen in watt is wat de magnetron aan microgolven geeft, het stroomverbruik is wat hij daarvoor uit het stopcontact haalt.3 Bij de solo magnetrons is het magnetronvermogen gemiddeld 786 W en de aansluitwaarde gemiddeld 1.253 W: 59% meer.1 Een magnetron met 800 W magnetronvermogen verbruikt bijvoorbeeld 1.250 W.3

Het maximale vermogen heeft vrijwel geen invloed op het energieverbruik.4

Lees verder: Magnetron: hoeveel watt heeft hij?

Verbruikt een magnetron minder stroom dan een oven?

Een magnetron verbruikt minder stroom dan een elektrische oven om hetzelfde op te warmen. Hij warmt alleen het eten op en niet de schaal of het apparaat zelf. Daarom is de magnetron efficiënter dan een elektrische oven.4

Bestaat er een energiezuinige magnetron?

Een energiezuinige magnetron kies je niet op het energielabel, want magnetrons hebben geen energieklasse. Het stroomverbruik zie je wel aan de aansluitwaarde.1

Bij oude magnetrons kan het klokje 25% tot 40% van het stroomverbruik per jaar kosten. Bij nieuwe magnetrons mag het klokje nog maar heel weinig stroom gebruiken. Gebruik je een oude magnetron weinig, trek dan de stekker eruit.4

Magnetrons vergelijken op stroomverbruik

Op de vergelijkpagina filter je de magnetrons op aansluitwaarde, zodat je ziet welke het minst stroom vragen. Daar zie je ook de prijzen per winkel.

Ook handig

Meer over magnetrons

Alle artikelen over magnetrons in de kennisbank

Bronnen

  1. 1Match My Deal, Productgegevens van de magnetrons in de prijsvergelijking, 30 oktober 2026, https://matchmydeal.nl/magnetrons, opgehaald op 30 oktober 2026.
  2. 2Samsung, Samsung Solo Magnetron 4-serie (NQ5B4513GBK), zonder datum, https://www.samsung.com/nl/cooking-appliances/ovens/nq7000b-4series-microwave-solo-4series-microwave-solo-nq5b4513gbk-u1/, opgehaald op 30 oktober 2026.
  3. 3Samsung, Solo Magnetron Quick Defrost 23L (MS23K3513AK), zonder datum, https://www.samsung.com/nl/microwave-ovens/solo/microwave-oven-solo-ms23k3513ak-ms23k3513ak-en/, opgehaald op 30 oktober 2026.
  4. 4Milieu Centraal, Oven en magnetron: duurzame tips, 29 juni 2026, https://www.milieucentraal.nl/energie-besparen/apparaten-in-huis/oven-en-magnetron/, opgehaald op 30 oktober 2026.
  5. 5CBS, Gemiddelde energietarieven voor consumenten (StatLine 85592NED), 1 juli 2026, https://www.cbs.nl/nl-nl/cijfers/detail/85592NED, opgehaald op 11 oktober 2026.

Laatst bijgewerkt 31 oktober 2026

Klopt er iets niet? Dan horen we het graag; een bevestigde fout herstellen we binnen een werkdag.

Liever meteen vergelijken?