NieuwVerbind ChatGPT met de prijzen van Match My Deal

UitlegSamengesteld door de redactie van Match My Deal met hulp van AI · gecontroleerd door regisseur (gedelegeerd door de eigenaar) op 30 oktober 2026

Magnetron voor ouderen: welke is eenvoudig te bedienen?

Deze tekst is op basis van onze productdata en de bronnen die onderaan staan vermeld, gecontroleerd tegen onze data op 30 oktober 2026.

In het kort

Een eenvoudige magnetron voor ouderen heeft alleen draaiknoppen, een mechanische timer en geen display: dat geldt voor 24% van de magnetrons. De cijfers in dit artikel komen uit de productgegevens van de magnetrons die we vergelijken, op 30 oktober 2026. Zo'n magnetron is bijna altijd vrijstaand: 95%.1 Een aparte soort voor ouderen is er niet.

Draaiknop of touch: welke bediening heeft een magnetron?

Een draaiknop is de meest gebruikte bediening: 71% van de magnetrons heeft er een. Alleen touch-toetsen heeft 21%.1

Met alleen draaiknoppen draai je het vermogen en de tijd in. Komt er een drukknop of touch bij, dan heeft de magnetron ook een display en een digitale timer.1 Per bediening zie je hoe vaak er een mechanische timer, een display en een kinderslot bij hoort.

Bediening van magnetrons: timer, display en kinderslot
BedieningAandeel van de magnetronsMet mechanische timerMet displayMet kinderslotVrijstaand
Alleen draaiknoppen24%100%0%0%95%
Draaiknop en drukknoppen25%0%100%100%66%
Draaiknop en touch21%0%100%88%30%
Alleen touch21%0%100%96%32%
Alleen drukknoppen7%0%100%100%74%
Andere combinaties2%0%100%71%88%

Bron: productgegevens van 338 magnetrons met een bekende bediening, 30 oktober 2026.

Lees verder: Welk teken is de magnetron? Symbolen en functies uitgelegd

Waar let je op bij een magnetron voor senioren?

Bij een magnetron voor senioren let je op de timer, het display en het aantal standen. Dit zijn de punten:1

  • Mechanische timer: 23% van de magnetrons. Je draait de tijd in en hij telt af.
  • Geen display: 23% van de magnetrons heeft geen scherm.
  • Vermogensstanden: gemiddeld 6, van 3 tot 11.
  • Automatische programma's: 69% van de magnetrons. Je kiest het gerecht en hij zet zelf tijd en vermogen.

Van de magnetrons met alleen draaiknoppen is 76% een solo magnetron: hij warmt op en ontdooit, zonder grill of hetelucht.1

Lees verder: Solo magnetron: wat kan hij en wat niet?

Welke magnetron past bij slechtzienden?

Een magnetron voor slechtzienden kun je zonder scherm bedienen als hij alleen draaiknoppen heeft: 23% van de magnetrons heeft geen display. Heeft een magnetron wel een display, dan is dat meestal een led-display:1

  • Led-display: 71% van de magnetrons met een bekend type display.
  • Lcd-display: 23%.
  • Kleurenscherm of touchscreen: 6%.

Bediening met je stem heeft 0,6% van de magnetrons. Binnenverlichting heeft bijna elke magnetron: 99%.1

Hoe gaat de deur van een magnetron open?

De deur van een magnetron gaat meestal open met een handvat: 63% van de magnetrons met een bekende deur. De andere manieren:1

  • Drukknop: 31%. Je drukt op een knop en de deur gaat open.
  • Push to open: 6%. Je drukt tegen de deur.

De deur draait bij 76% van de magnetrons naar links open en bij 5% naar rechts. Een klepdeur, die naar beneden opent, heeft 18%.1

Lees verder: Magnetron kast, plank of beugel: waar plaats je hem?

Heeft een eenvoudige magnetron een kinderslot?

Geen enkele eenvoudige magnetron met alleen draaiknoppen heeft een kinderslot. Van alle magnetrons heeft 73% wel een kinderslot. Een kinderslot zit vooral op magnetrons met een display.1

Magnetrons met draaiknop vergelijken

Op de vergelijkpagina filter je op draaiknop, een mechanische timer en het soort magnetron. Daar zie je ook de prijzen per winkel.

Meer over magnetrons

Alle artikelen over magnetrons in de kennisbank

Bronnen

  1. 1Match My Deal, Productgegevens van de magnetrons in de prijsvergelijking, 30 oktober 2026, https://matchmydeal.nl/magnetrons, opgehaald op 30 oktober 2026.

Laatst bijgewerkt 31 oktober 2026

Klopt er iets niet? Dan horen we het graag; een bevestigde fout herstellen we binnen een werkdag.

Liever meteen vergelijken?