NieuwVerbind ChatGPT met de prijzen van Match My Deal

UitlegSamengesteld door de redactie van Match My Deal met hulp van AI · gecontroleerd door regisseur (gedelegeerd door de eigenaar) op 30 oktober 2026

Laptop voor foto- en videobewerking: wat heb je nodig?

Deze tekst is op basis van onze productdata en de bronnen die onderaan staan vermeld, gecontroleerd tegen onze data op 30 oktober 2026.

In het kort

Een laptop voor fotobewerking heeft minstens processorniveau Ruim, en dat heeft 85% van de laptops.1,2 De cijfers in dit artikel komen uit de productgegevens van de laptops die we vergelijken, op 30 oktober 2026.1 Voor intensieve foto- en videobewerking is een losse videokaart het best.3

Welke processor heb je nodig voor foto- en videobewerking?

Voor fotobewerking past processorniveau Ruim, voor videobewerking niveau Krachtig.2 Zo vaak komt elk niveau voor:1,2

  • Ruim: voor studie, thuiswerk en fotobewerking. Dit niveau heeft 40% van de laptops.
  • Krachtig: voor videobewerking, programmeren en zwaardere projecten. Dit niveau heeft 33%.
  • Topklasse: voor zware berekeningen en workstations. Dit niveau heeft 12%.

De lagere niveaus Basis en Vlot zijn bedoeld voor internet, mail, office en videobellen.2 Basis heeft 6% van de laptops, Vlot 9%.1

Processorniveau: wat het is en hoe vaak het voorkomt
ProcessorniveauBedoeld voorAandeel van de laptops
BasisInternet, mail en series kijken6%
VlotOffice, videobellen en lichte multitasking9%
RuimStudie, thuiswerk en fotobewerking40%
KrachtigVideobewerking, programmeren en zwaardere projecten33%
Topklasse3D-werk, zware berekeningen en workstations12%

Bron: productgegevens van 1215 laptops (niveau bekend bij 1205) en de uitleg per niveau bij het filter Processorniveau, 30 oktober 2026.

Lees verder: Laptop processor: welke heb je nodig?

Heb je een losse videokaart nodig voor fotobewerking?

Voor gewone fotobewerking heb je geen losse videokaart nodig: een geïntegreerde videokaart past bij werken met foto's en lichte videobewerking.3 Videokaartniveau Sterk geïntegreerd is bedoeld voor fotobewerking zonder losse videokaart.2 Van de laptops met processorniveau Ruim of hoger heeft 81% dat niveau of hoger.1

Een losse videokaart is het best voor intensieve foto- en videobewerking.3 Die heeft 25% van de laptops met processorniveau Ruim of hoger.1

Lees verder: Videokaart in een laptop: ingebouwd of los?

Hoeveel werkgeheugen heeft een laptop voor fotobewerking?

Een laptop met processorniveau Ruim of hoger heeft vaak 16 GB werkgeheugen: 61%, en 26% heeft 32 GB of meer. Met 8 GB is dat 8%. Bij niveau Krachtig of hoger heeft 43% 32 GB of meer, bij alle laptops 22%.1

Werkgeheugen en opslag per processorniveau
Laptops8 GB werkgeheugen16 GB32 GB of meer1 TB opslag of meer
Processorniveau Ruim of hoger8%61%26%38%
Processorniveau Krachtig of hoger0,2%50%43%62%
Alle laptops16%54%22%33%

Bron: productgegevens van 1215 laptops (werkgeheugen bekend bij 1204, opslag bij 1198), 30 oktober 2026.

Lees verder: Werkgeheugen laptop: hoeveel GB RAM heb je nodig?

Hoeveel opslag heeft een laptop voor fotobewerking?

Van de laptops met processorniveau Ruim of hoger heeft 38% 1 TB opslag of meer, en 57% heeft 512 GB. Bij niveau Krachtig of hoger heeft 62% 1 TB of meer, bij alle laptops 33%.1

Lees verder: SSD in een laptop: 256 GB, 512 GB of 1 TB?

Welk scherm heeft een laptop voor fotobewerking?

Van de laptops met processorniveau Ruim of hoger heeft 22% een OLED-scherm, tegen 19% van alle laptops. Een IPS-scherm heeft 74%. Meer pixels dan Full HD heeft 31%, tegen 27% van alle laptops.1

Lees verder: Laptopscherm: OLED of IPS, resolutie en hertz

Welke laptop heb je nodig voor videobewerking en programmeren?

Een laptop voor videobewerking of programmeren heeft processorniveau Krachtig of hoger, en dat heeft 45% van de laptops.1,2 Van die laptops heeft 42% een losse videokaart. Videokaartniveau Instap gaming of hoger heeft 46%.1 Voor intensieve videobewerking is een losse videokaart het best.3

Laptops voor fotobewerking vergelijken

Op de pagina met laptops filter je op processorniveau, videokaartniveau, werkgeheugen en schermtype. Je vergelijkt er de modellen en ziet de prijzen per winkel.

Meer over laptops

Alle artikelen over laptops in de kennisbank

Bronnen

  1. 1Match My Deal, Productgegevens van de laptops in de prijsvergelijking, 30 oktober 2026, https://matchmydeal.nl/laptops, opgehaald op 30 oktober 2026.
  2. 2Match My Deal, Processorniveau en videokaartniveau van laptops: uitleg per niveau, 30 oktober 2026, https://matchmydeal.nl/laptops, opgehaald op 30 oktober 2026.
  3. 3Microsoft, Alles over grafische verwerkingseenheden (GPU's), zonder datum, https://support.microsoft.com/nl-nl/windows/alles-over-grafische-verwerkingseenheden-gpu-s-e159bedb-80b7-4738-a0c1-76d2a05beab4, opgehaald op 30 oktober 2026.

Laatst bijgewerkt 31 oktober 2026

Klopt er iets niet? Dan horen we het graag; een bevestigde fout herstellen we binnen een werkdag.

Liever meteen vergelijken?